banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1496

banner1534

25.11.2020, 08:55 6

“İSTİĞFAR” VE “TÖVBE” BİRLİKTE YAPILABİLİR

“İstiğfar” ve “tövbe” bir oturuşta olabilir. Aynı oturuşta önce “istiğfar” ederiz, sonra “Tövbe” etmeliyiz. 
" Yüce Allah’tan başka ilah olmadığını bil. Ve kendi günahın (zenb’in) inançlı erkekler ve kadınlar için (Allah’tan) af/günahlarının silinmesini/sıfırlanmasını dile. Allah, dönüp dolaşacağınız yeri ve varıp duracağınız yeri bilir.” ( Kur’ân: Mııhammed 47/19).
" Yüce Allah’a istiğfar et. Kuşkusuz yüce Allah, bağışlayan, esirgeyendir”(Kur’ân:Nisa 4/106)
"Rabbin Teâlâ'ya hamd ve şükrederek onu tenzîh et, onun mağfiretini/günahlarının silinmesini/sıfırlanmasını/ affını dile. Şübhe yok ki, Yüce Allah, günahları bağışlayıcı ve  tövbeleri çok kabul edicidir." (Kur’ân: Nasr 110/3).
" Yüce Allah’tan korkan, fenalıktan sakınanlar için Rableri nezdinde altından ırmaklar akan cennetler vardır.  Bunlar orada ebedî olarak kalır, onların orada tertemiz, kusursuz eşleri ve en büyük nimet olan yüce Allah rızâsı vardır. Allah bütün kullarının hallerini hakkıyla görür ve mukabilini verir. O sakınanlar: "Ey Rabbimiz! Biz iman ettik. Suçlarımızı bağışla, bizi ateş azabından koru" diyenler; sabredenler, (sözde, işte, niyette) sadık olanlar, yüce Allah’ın emrine itaat edenler, infak edenler, seher vakitlerinde yüce Allah’tan mağfiretini/günahlarının silinmesini/sıfırlanmasını/ affını dileyenlerdir." (Kur’ân: Âli ‘İmrân 3/ 15-17)
"Her kim başkası hakkında bir kötülük yapar veya nefsine zul¬meder de sonra yüce Allah’tan mağfiretini/günahlarının silinmesini/sıfırlanmasını/ affını dilerse, yüce Allah’ı, suçlarını/ mağfiretini edici/ günahlarının silici/sıfırlayıcı/ affedici ve kendisini esirgeyici bulur." (Kur’ân: Nisa 4/110).
"Sen onların içinde oldukça yüce Allah; onları cezalandırmaz, onlar mağfiretini/günahlarının silinmesini/sıfırlanmasını/ affını dilerlerken de yüce Allah, onlara azap vermez" (Kur’ân: Enfâl 8/33).
***
MASKEYİ TAM TAKIN
BURNUNUZ AÇIK OLMASIN. 
MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ. 
KENDİNİZE VE BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!
MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ. TEMİZLİK (HİJYEN) İMANIN YARISIDIR buyuruyor peygamberimiz Hz. MUHAMMED sav. 
Yüce Allah’ın buyurduğu
وَلَا تُلْقُوا بِاَيْد۪يكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِۚۛ
“kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)
Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak
Odur O(Hu Allah Hu).


 

Yorumlar (0)