Samsun'da narkotik polisinin takibi sonucu İstanbul'dan getirilen 2 kilo 976 gram metamfetamin Canik ilçesi Toptepe Mahallesi'nde ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı

SAMSUN'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Edinilen bilgiye göre, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu arz ile mücadele çerçevesinde yaptıkları takip ve çalışmalar doğrultusunda Canik ilçesinde müşterek uyuşturucu madde ticareti yaptığı istihbar edilen A.Y. ve A.E. ve K.D. isimli şahıslarla ilgili olarak çalışma başlattı.

CANİK VE ATAKUM'DA YAKALANDILAR

Yapılan çalışmada, A.E. isimli şahsın İstanbul'dan Samsun'a satış amaçlı yüklü miktarda uyuşturucu madde getireceği bilgisinin alınması üzerine şüpheli A.E. İstanbul ili dönüşünde Canik ilçesi Toptepe Mahallesi'nde 2 kilo 976,74 gram metamfetamin maddesi ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturmanın devamında A.Y. ile olayla ilgisi olduğu tespit edilen D.Ç. adlı kadın Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde, diğer şüpheli şahıs K.D. ise Canik ilçesi Soğuksu Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Narkotik Şube Müdürlüğünde sorguları tamamlanan D.Ç. adlı kadın ile A.E., K.D. ve A.Y. "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar TBMM'de eleştirdi: "Yanlış politika izleniyor" İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar TBMM'de eleştirdi: "Yanlış politika izleniyor"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.