banner1518

banner1365

banner1519

banner1345

banner1525

banner1534

16.05.2019, 10:51 71

İstanbul dedikleri

Bunca ses, gürültü, tantana, kargaşa, bağırış çağırış, tartışma, itham, seçim, itiraz, 
iptal derken… Hiç kimsenin, ‘Bu ne İstanbul’muş arkadaş’ dediğini duymadım. 

Her iki taraf da tam konsantrasyon 23 Haziran’a kilitlenmiş durumda. Her iki taraf da kazanacağından çok emin.

Şimdi, 23 Haziran’da AK Parti, ‘Çaldın’ diyemeyecek. CHP ise sonuç ne olursa
olsun, tedbirlerini aldığı için sonuca razı olacak. (yazdığıma kendim de inanmadım) AK Parti cephesi, bütün motivasyonunu “Çünkü Çaldılar” üzerine kurarken; CHP “Her Şey Güzel Olacak” ile yola çıktı.
Biri geçmişte olanları,  anlatmaya çalışıyor; diğeri gelecek ile ilgili insanlara umut veriyor. 
Biri ‘çünkü çaldılar’ derken topyekün bir suçlama yapıyor, diğeri 16 milyon İstanbullu için ‘her şey çok güzel olacak’ diyor…
Biri ‘çünkü çaldılar’ diyerek bir dalgalanma, heyecan oluşturmak için küçük- büyük herkese videolar çektiriyor, diğeri ‘mübarek ramazan ayında çocuklara bile çaldılar diye video yaptırıyorsunuz utanın’ diyor…
 

Bütün bunlardan çıkan sonuç şu: Bir taraf çaldınız diyecek, diğer taraf kendini savunacak, gerilecek gerildikçe hata yapacak, hata yaptığında ise AK Parti, ‘İşte bunların gerçek yüzü’ diyecek. 
Neredeyse bütün dünyanın nefesini tutarak izlediği bir seçimin AK Parti için seçim stratejisi buysa; 23 Haziran, tahminlerin çok daha üstünde sıcak geçer haberiniz olsun. 
Binali Yıldırım eğer kısa süre içinde, rakibine yenilmek istemiyorsa seçim ekibini bence yeniden gözden geçirmelidir. İşin zorunu yapıp kolayını İmamoğlu’na bırakırsanız, kalenizde gol üstüne gol görmeye devam edersiniz. Çünkü İmamoğlu’nun kampanyasını CHP yönetmiyor. Çok aktif bir yapı tarafından organize ediliyor…
Sosyal medya başta olmak üzere CHP; tarihinde hiç olmadığı kadar rakibinin açıklarını çok iyi değerlendiriyor. Çünkü, Recep Tayyip Erdoğan’ı yenmenin tek yolunun; AK Parti tabanından alacağı oy olduğu iyi biliyorlar.
 

İmamoğlu ve ekibi bence 23 Haziran’daki seçimleri aldıklarını düşünüyor… 
Hedefleri ise 23 Haziran İstanbul seçimini, Cumhurbaşkanlığı seçiminin bir provası haline çevirerek, insanlara referandumu da kazanacağız bilincini oluşturmaktır… 
AK Parti’nin İstanbul için en büyük handikabı, kendini en güçlü gördüğü yerde güçlü bir aday olan Binali Yıldırım’la seçime gitmesi midir?  Çünkü seçim eski ile yeninin, ‘çaldılar’ diyen ile ‘Her şey güzel olacak’ diyen birinin arasında geçecek. 
Şimdi merakla, üzerine kurgular yapılan “Çünkü çaldılar” hikâyesinin dışında nasıl bir seçim kampanyası sunacaklar onu bekliyorum. 
Seçimin sonucuna dair tahminlerim var ama, Binali Yıldırım’ın kampanyasını görmemiz gerekiyor…
23 Haziran, kampanyalar bu şekilde devam ederse; Cumhurbaşkanlığı seçimi provasına dönüşür, dönüştürürler…
 

Yorumlar (0)