Çerkes İş İnsanları Derneği, Kfar Kama (İsrail) Belediye Başkanı Zakaria Napso'yu Samsun'da ağırladı

Çerkes İş İnsanları Derneği Yöneticileri Muhammet Kaya, İsmail Özen, Fatih Sancar ve Sedat Uygun, bir çerkes kasabası olan Kfar Kama'nın Belediye Başkanı Zakaria Napso'yu Samsun'a davet etti. Samsun'a gelen Belediye Başkanı Zakaria Napso, Çerkes iş insanları ile bir araya gelerek, bazı görüşme ve değerlendirmelerde bulundu.

BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDU

Samsun Selçuk Balcı konseri ne zaman? Samsun Selçuk Balcı konseri ne zaman?

Dernek yöneticileri ile birlikte Samsun'da bir dizi temaslarda bulunan Belediye Başkanı Zakaria Napso, Kuzey Kafkasyalılar Bina Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Adige Parkı'nı ziyaret ederek Samsunlu çerkeslerle bir araya geldi. Etkinlik ve ziyaretlere Çerkes Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Yılmaz Dönmez de eşlik etti.

'BAĞIMIZI KOPARMIYORUZ'

Çerkes İş İnsanları Derneği yöneticileri, Kfar Kama Belediye Başkanı Zakaria Napso'yu ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Dernek olarak üyelerimi için yaptığımız faaliyetlerin dışında, Dünyanın neresinde olursa olsun çerkes akrabalarımızla bağlarımızı koparmamak ve güçlendirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başkan Zakaria Napso'yu Samsunlu çerkeslerle bir araya getirdik. Güzel ve anlamlı bir buluşma oldu. Bu tür etkinlikleri örf ve adetlerimizi kültürümüzü yaşatmak adına önemsiyoruz" dediler.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.