banner1017

Isparta’da "Yaşama Bağlanıyoruz, Yaparak Öğreniyoruz" Projesi

Isparta’nın Eğirdir ilçesi’nde "Yaşama bağlanıyoruz, yaparak öğreniyoruz" projesi başladı.Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Teknoloji Bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla...

Isparta’da "Yaşama Bağlanıyoruz, Yaparak Öğreniyoruz" Projesi

Isparta’nın Eğirdir ilçesi’nde "Yaşama bağlanıyoruz, yaparak öğreniyoruz" projesi başladı.

Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Teknoloji Bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan "Yaşama bağlanıyoruz, yaparak öğreniyoruz" projesi başladı. Proje kapsamında ilk olarak Şehit ve Gazi yakınlarının aileleri ziyaret edildi.

Proje hakkında bilgi veren Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, "Çocuklarımızın elinden telefon, tablet ve bilgisayarları maalesef alamıyoruz. Çocuklarımızın geleceklerinin tehdit altında olduğunu düşünüyoruz. Bağımlılığın bir çok türü var. Sigara, Alkol, Uyuşturucu, Teknoloji gibi bunların önüne geçmek amacıyla Kaymakamlık olarak çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Günümüz çocuk ve gençlerinin hatta ebeveynlerinin en büyük sıkıntılarından birisi olan hatta çağımızın hastalığı ve en büyük problemi haline teknoloji bağımlılığı, aile içi iletişimi engellemekte ve bu yüzden tüm aile bireyleri olarak değerlerimizden uzaklaşmaktadır. Diğer bağımlılık türleri ile kıyaslandığında, toplumun farkında olmadığı ancak sayısal olarak kıyaslandığında en çok sıkıntı duyulan bağımlılık türlerinden birisi olan teknolojik bağımlılık, gün geçtikçe insanları birbirinden uzaklaştırmaktadır. Bu projemizin gerek çocuklarımız için gerekse biz ebeveynler için çok yararlı bir proje olduğunu düşünüyorum” dedi.

Eğirdir Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Gülnur Şahin de etkinliklerin tüm hızıyla devam edeceğini bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1052

banner1051