İşimiz zor... çok zor!..

Sahamızda konuk ettiğimiz Adanaspor maçında bir kez daha gerçekleri gördük ki, kimse kimseyi kandırmasın, yalandan oyalanıp pembe hayaller kurmayalım.

Maçın başlamasıyla sahada adeta gezen, ne yaptığını bilmeyen, cesareti olmayan, özgüveni bulunmayan, ruhlarını kaybetmiş bir takım bulduk. Halbuki ne umutlarla gelmiştik o maça. 3 puanı alıp ligde alınan diğer sonuçlarla birlikte yine play-off hesapları yapmaya başlayacaktık.

Maçın ilk 15 dakikalık diliminde Adanaspor 3 net pozisyon bulunca ve bizim orta saha ile defans bu pozisyonları seyredince aslında maçında kaderi belli oldu. Allah'tan kalecimiz Furkan vardı ki bu pozisyonlara geçit vermedi.

Sahada kendi oyuncularımızı arar olduk karşılaşmanın ilkyarısı boyunca sol taraftan adamlar öyle bir gelmeye başladılar ki üstelik hem de Engin hocanın önündeki kanat adeta tramvay güzergâhı gibi gelen geçti indi kaleye.

Engin hoca ya gözlerim ilişti bir ara, o kadar çaresiz ki ne yapsa olmuyor, nasıl dese olmuyor. Çünkü sahadaki adamlar adeta Engin hocadan habersiz kafalarına göre takılıyor. İl kyarıyı gol yemeden tamamlayınca bir ohh çektim.

İkinci yarı ise biraz daha istekli gözüktük… Angan'ın çıkması Samaras'ın girmesi biraz da olsa hareket getirirken, sahada sadece gezen Gökay'a ise 70 dakika tahammül etmek zorunda kaldık. Ramazan, Gökay değişikliği daha erken yapılmalıydı. Tabi ki Halil İbrahim Pekşen de yokları oynarken ikinci yarıya Ömer Kandemir ile başlamak olumlu etki verdi.

Samaras oyuna girdikten sonra biraz olsun hareketli gözüktü ve kazanmak adına gerçekten bir şeyler yaptığına inanıyorum. Ta ki facia dakikasına kadar. Facia dakikası diyorum…

 Ah be Samaras ah, ah o gol kaçar mı? Bomboş kaleye o top nasıl atılmaz? Atsan kraldın, senin hakkında yapılan tüm eleştirileri çürütüp beklentilere cevap verecektin. Ama sen ihtiharı seçtin, ne diyeyim?

İşin özeti yine beklenen takım yoktu dün sahada ve dediğim gibi kimse hayal kurmasın…

Kimse o sene bu sene masalına inanmasın, biz biran önce en az yara ile ilk yarıyı tamamlayıp transfer defterine bakalım, yoksa geçen sene yaşadığımız kâbusu yaşayacağımızın tablosu gözüküyor bizlere.

Yabancı oyunculara gelince, yine elde patladılar.

Bugün hiç biri vasatın üstüne çıkamadı. Yerli oyuncularımız ise Allah'a emanet. Ama ısrarla şunu da Engin hocama belirtmek istiyorum: Halil İbrahim Pekşen ile Samaras'a verdiğin şansın yarısını artık Muhammet Beşir'e ver. Bir de gol bölgesinde bizlere onu izlet.

Son olarak ise artık kadroda kökten bir revizyon yapılması lazım diye düşünüyorum…

Birkaç isimin dışında, sayın Engin hocam biraz da otoriteni koy lütfen, sahada seni dinlemeyen adama formayı verme!..

Kimse vazgeçilmez değildir hocam!..

Saygılarımla...

YORUM EKLE

banner910

banner826