Samsun’da İş Dünyası Endişeli

Samsunda İş dünyası endişeli...
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da İş Dünyası Endişeli  SAMSİAD Başkanı İsmail Okutgen, tam kapanma süreci nedeniyle iş dünyasında yaşanabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesi gerektiğini belirterek, yöneticilere çağrıda bulundu.

 

Samsun Sanayici ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD) Başkanı İsmail Okutgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve bugün saat 19.00 itibariyle başlayacak 17 günlük tam kapanma kararını desteklediklerini fakat hükümetin acil bir genelge yayınlayıp bütün ödemelerin bir ay ertelenmesi gerektiğini söyledi.

ÇEK-SENET PATLAMASI YAŞANIR
“Devletimizin aldığı 17 günlük kapanma kararı, insanlarımızın sağlığı açısından son derece doğru ve isabetli bir karardır” ifadelerini kullanan Okutgen, “Ancak bu süre içinde iş hayatı tamamen duracağından ciddi bir ciro kaybı olacaktır. Firmalar bankalara ve piyasaya olan borçlarını ödeyememe durumu ile karşılaşacaklardır. Çek-senet, kredi, kredi kartı, vergi, SGK ödemeleri bir ay ertelenmelidir. Aksi taktirde karşılıksız çek senet patlaması olacaktır. Devletimizin acil olarak bir genelge yayınlayıp bütün ödemelerin bir ay ertelenmesi sağlamalıdır” dedi.

is Samsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir