Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

Instagram’dan Herkesin Beklediği Özellik Geliyor!

featured

Instagram’dan Herkesin Beklediği Özellik Geliyor! Milyonlarca kullanıcısı olan kısa video paylaşım platformu instagram herkesin beklediği özelliği kullanıma geçiriyor.

instagramm 1 Teknoloji

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik daha açığa çıktı. ‘Edit Grid’ olarak adlandırılan özellik, kullanıcıların profil sayfalarında yer alan gönderilerin yerlerini düzenlemesine yardımcı olacak. Instagram’a yüklenmiş olan ilk gönderi bile en güncel gönderiler arasına yerleştirilebilecek.

Fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Mobil uygulamalarla ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan yeni özellik, kullanıcıların profil sayfalarındaki paylaşımları diledikleri gibi düzenleyebilmelerine imkan tanıyor.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

WebTekno’da yer alan habere göre; Alessandro Paluzzi, özelliğin nasıl görüneceğini gözler önüne seren iki ekran görüntüsü paylaştı. Bu ekran görüntülerinden bir tanesi, Instagram mobil uygulamasına eklenecek yeni bir ayar sayfasını gösteriyor.

instagramm Teknoloji

Bu ayar sayfası, Edit Grid (ızgarayı düzenle) ismiyle bulunacak ve “Profili Düzenle” bölümünde yer alacak. Edit Grid bölümü, kullanıcıların kendi profil sayfalarını yönetmelerine imkan tanıyacak. Bu ayar sayfasına ulaşan bir kullanıcı, profil sayfasındaki tüm paylaşımların yerini dilediği gibi değiştirebilecek.

İLK GÖNDERİ BİLE ‘GÜNCEL’ OLABİLECEK

Instagram, gönderilerin yalnızca kronolojik sırayla yerleştirilmesine imkan tanıyordu. Ancak bundan sonra bu durum değişecek gibi görünüyor. Zira yeni özellik sayesinde Instagram’a yüklenmiş olan ilk gönderi bile en güncel gönderiler arasına yerleştirilebilecek.

Kullanıcılar bu sayede, en sevdikleri paylaşımları en üst sıralarda tutabilecek. İçerik üreticiler de en çok beğeni alan ya da sponsorluklar kapsamında paylaştıkları gönderiler üzerinde daha fazla hakimiyete sahip olma imkanı yakalamış olacak.

Instagram, geliştirmekte olduğu yeni özelliği hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Ayrıca bu özellik, şu an için test aşamasında da görülmedi. Bu yüzden, bu önemli özellik için bir süre daha beklenmesi gerekiyor olabilir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.