Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

İmzalar Atıldı! Samsun’da Öğrenciler İstihdama Kazandırılacak

featured

İmzalar Atıldı! Samsun’da Öğrenciler İstihdama Kazandırılacak Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ‘İş Yeri Eğitimi ve İş Yeri Uygulaması’ ve ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ ile öğrencilerin iş hayatına hazırlanacaklarını belirtti.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ‘İş Yeri Eğitimi ve İş Yeri Uygulaması’ ve ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ öğrencilerin iş yerlerinde uygulamalı dersler göreceğini bu projelerin istihdama katkı vereceğini söyledi.

WhatsApp Image 2022 01 03 at 14.47.17 Ana Manşet

YEŞİLYURT VE SAMPA İLE PROTOKOL İMZALANDI

Samsun Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında uygulanacak olan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ imza töreni Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, , İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit Yeşilyurt Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt ve Cemal Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Rahman Köse’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Ayrıca ‘İş Yeri Eğitimi ve Uygulaması İş Birliği Protokolü’ imza töreni de Sampa Otomotiv Firma Yetkilisi Bülent Üstündağ’ın katılımıyla imzalandı.

WhatsApp Image 2022 01 03 at 14.47.16 Ana Manşet

İŞ YERİNDE UYGULAMALI DERS

İmzalanan protokolle İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde eğitim alan öğrencilerin seçecekleri ‘İş Yeri Eğitimi ve İş Yeri Uygulaması’ ve ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ ile öğrenciler iş yerinde derslerini uygulamalı olarak görebilecek.

WhatsApp Image 2022 01 03 at 14.47.15 Ana Manşet

AMAÇ MESLEĞİ EĞİTİMİ GÜÇLENDİRMEK

İmzalanan protokolle Cemal Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrencilerin derslerini Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde bulanan firmalarda uygulamalı olarak yapabileceğini ve en önemli önceliklerinden bir tanesinin mesleki eğitimi güçlendirmek olduğunu ifade eden Vali Dağlı, “Bu protokolle, sanayi ile milli eğitim arasındaki koordinasyonu daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz. İşverenin süreçlerde pasif bir şekilde mezunları beklemesini istemiyoruz. İşverenleri eğitim sürecine dahil ederek öğrencilerimizin işletmedeki beceri eğitimlerini birlikte planlıyoruz. Ayrıca yapılan iş birliği ile sanayi sektöründe meydana gelen gelişmeler ile eğitim sisteminin eş güdümü sağlanacak, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücü ihtiyacı karşılanacak ve istihdama katkı sağlanacaktır” dedi. ‘İş Yeri Eğitimi ve İş Yeri Uygulaması’ ile öğrencilerin iş hayatına hazırlanacağını ifade eden Vali Dağlı, şunları söyledi: “Öğrencilerimiz alacakları bu uygulamalı dersle birlikte nitelikli meslek personeli olarak iş yerlerindeki sorumluluklarını, işçi-işveren ilişkilerini, organizasyon, üretim ve iş güvenliği sistemleri ile yeni teknolojileri tanıma imkânı elde etmiş olacaklardır. Öğrencilerimiz ayrıca gerçek iş hayatına hazırlanacak, teorik bilgilerini kullanabilme ve uygulamaya aktarabilme becerisini kazanacak ve mezun olduktan sonra daha kolay iş bulabilecektir.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.