banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Yeni dönemde İlkadım'da istihdam hamlesi

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, "Yeni dönemde gençler iş sahibi olacak, kadınlar ürettiklerini kazanca dönüştürecek" dedi

İLKADIM 06.03.2019, 12:00 06.03.2019, 12:04
Yeni dönemde İlkadım'da istihdam hamlesi

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok; gençlere, kursiyerlere ve ev hanımlarına yönelik yeni dönemde iş ve aş kapısı oluşturacak çok sayıda istihdam projesi hazırladıklarını ifade etti.

Baruthane Mahallesi'ni AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte ziyaret eden Başkan Tok, miting coşkusuyla karşılandı. Buluşmaya ayrıca AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, AK Parti İlkadım Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Erdi Küçükosman ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

TOK’TAN İSTİHDAM PROJELERİ 
İlkadımlı vatandaşların gösterdiği teveccüh karşısında onur ve mutluluk duyduğunu belirten Başkan Tok, "Belediye olarak 5 yılda 255 milyon liralık yatırımı ilçemizde gerçekleştirdik. Şimdi 46 yeni projemizle halkımızın karşısına yeniden çıkıyoruz. Gençlerimize iş imkanı sağlayacağımız, mesleki kariyer kazandırarak istihdam sağlayacağımız birçok projemiz var. Diğer yandan genç hanım kardeşlerimizin ve ev hanımlarının ürettiklerini kazanca dönüştürecekleri projelerimiz hazır. Kariyer İstihdam Merkezleri, Meslek Edindirme Kursları, El Emeği Göz Nuru Çarşısı, kursiyerlerin ve ev hanımların ürettiklerini internetten satabilecekleri Her Ev Bir Fabrika(www.evimfabrika.com) e-ticaret satışı gibi 46 yeni projemiz hazır. Gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz, büyüklerimiz burada her yaştan vatandaşımız var ve desteklerini gösteriyor. Bu da daha çok iş yapmak için bize enerji veriyor. 5 yılın her anını size hizmet için çalışarak geçirdik ve sizin bu desteğinizle yine birlikte el ele dev eserleri hayata geçireceğiz" dedi.

GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR
Cumhur İttifakı'nın gücünü doğrudan cumhurdan aldığını dile getiren Karaaslan, 31 Mart seçimlerinin tarihi bir dönemeç olduğunu ifade etti. 


Karaaslan, "2019, Samsunumuzdan başlayarak Anadolu’nun tamamını aydınlatan milli mücadelemizin 100. yıldönümü. Ülkemiz, kuruluşunun 100. yılına kararlı adımlarla ilerlerken, güçlü hedeflerine ulaşmak için bu dönemeçleri kararlıkla atlatmalı. 31 Mart seçimlerinde tüm teşkilatlarımızla birlikte Cumhur İttifakı olarak büyük bir zafer elde etmeye odaklandık. Büyük başlangıcın 100. yıldönümü, Samsunumuzun şahlanış dönemi olacak" diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!