banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Samsun'da gençler iş sahibi olacak

banner1475

Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, gençleri iş ve meslek sahibi yapacakları çok sayıda proje hazırladıklarını söyledi.

İLKADIM 18.03.2019, 16:09 18.03.2019, 16:11
Samsun'da gençler iş sahibi olacak
banner1353
banner1375

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çatalarmut mahallesi sahinleriyle bir araya geldi.

Mahalle sakinlerinin hayır dualarını ve desteklerini isteyen Başkan Tok'a vatandaşlar başarılar dileyerek memnuniyelerini dile getirdi.

İlkadım'ın her yerine hizmet yaptıklarını ifade eden Başkan Tok, "Çatalarmut mahallemizde, 10 km asfalt, 2650 m2 parke, 4350m yol açma ve 4200 m2 sathi kaplama hizmetleri yaptık. Çocuklarımız için modern oyun guruplarının ve spor aletlerinin olduğu parklar yaptık. Bununla birlikte Çatalarmut Mahallemizde geleceğin aydınlık yarınlarının temellerini atacak olan gençler için belediyemize ait eski şantiye alanındaki 4,5 dönümlük araziye Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni kazandırarak gençlerimize armağan ettik. Sadece Samsun’da değil Türkiye’de yankı getiren, beğenilen ve örnek alınan mega projeleri hayata geçirdik. 255 milyon liralık yatırımı İlkadım’a kazandırarak bir rekor hizmetlere imza attık.” dedi.


Çatalarmut'ta imarsız yerin kalmayacağını vurgulayan Başkan Tok, "Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığımız ortak çalışmayla Çatalarmut Mahallesi’nin alt kısmında bulunan imarsız alandaki yerleri iktidar belediyesi olmanın imkanlarını kullanarak avantaja dönüştüreceğiz. Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir’in bizzat ilgilendiği önemli konulardan birisi. İnşallah, Çatalarmut Mahallesi’nde imarsız yer kalmayacak. Zemin etüt çalışmaları yapılan yerlerde imarsız kalan kısımlarda Büyükşehir Belediyemizin yapacağı çalışmayla Çatalarmut Mahallesi Adalı Halil Caddesi ve alt kısımlarında olan imarsız alanlar, imarlı hale getirilecek.” diye konuştu.
 


Gençleri iş ve meslek sahibi yapacak projeler hazırladıklarına değinen Başkan Tok, "Gençlerimize iş imkanı sağlayacağımız, mesleki kariyer kazandırarak istihdam sağlayacağımız bir çok projemiz var. Genç hanım kardeşlerimizin ve ev hanımlarının ürettiklerini kazanca dönüştürecekleri projelerimiz hazır. Kariyer İstihdam Merkezleri, Meslek Edindirme Kursları, El Emeği Göz Nuru Çarşısı, kursiyerlerin ve ev hanımların ürettiklerini internetten satabilecekleri Her Ev Bir Fabrika (www. evimfabrika. com) e-ticaret satışı gibi istihdam yapacağımız hizmetlerimiz önem verdiğimiz kıymetli projelerdir” şeklinde ifade etti.
 

Yorumlar (0)
11°
açık
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14