Erdoğan Tok'tan Necattin Demirtaş'a belgeli cevap

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Demirtaş'ın, işten çıkarıldığı için intihar ettiği işçiyle ilgili iddiası .belgelerle çürütüldü

Erdoğan Tok'tan Necattin Demirtaş'a belgeli cevap
banner1314

Seçim çalışmalarında intihar eden işçiden söz eden İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş'ın bu iddiası belgelerle yalandı.

İYİ Partili Necattin Demirtaş’ın ‘kış günü işten atıldı’ denilen Serdar Koç adlı büro işçisinin iş disiplini ve kurallarına uymadığı, iş başında olmadığı, amirlerinden habersiz şekilde görev yerini terkettiği gerekçesiyle iş veren firması MAVİ EGEM tarafından noter aracılığıyla iş akdinin 9 Eylül 2014 tarihinde feshedildiği bildirildi.

ÖLEN İŞÇİ ÜZERİNDEN İFTİRA 
İlkadım Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "İYİ Partili Necattin Demirtaş, daha önce de intihar eden işçi yalanı ile duygu sömürüsü yapmıştı. Söz konusu işçinin belediyede çalıştığı zaman ailevi nedenlerden dolayı bunalıma girerek intihar ettiği resmi kayıt ve belgeler ortaya konulmuştu" denildi.

DİSİPLİNE AYKIRI HAREKETLER
Demirtaş'ın seçim sürecinde hayatta olmayan bir insanı gündeme getirirek, siyaset malzemesi yaptığı öne sürülen açıklamada, "Demirtaş'ın, duygu sömürüsü yaparak işten atıldığını söylediği büro işçisi Serdar Koç, iş disiplini ve kurallarına uymadığı, iş başında olmadığı,  amirlerinden habersiz görev yerini terkettiği gerekçesiyle iş veren firması MAVİ EGEM tarafından noter aracılığıyla iş akdi feshedilmiştir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308