banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Erdoğan Tok: PKK, belediyelerde hesap peşinde

banner1357

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Erdoğan Tok, Millet İttifakı'nın HDP ile iş birliğinde olduğunu belirterek "Karadeniz’e silahla giremeyen PKK’nın siyasi uzantısı HDP, belediyelere kravatlı girmenin hesaplarını yapıyor" dedi

İLKADIM 21.03.2019, 11:18 21.03.2019, 11:57
Erdoğan Tok: PKK, belediyelerde hesap peşinde
banner1353

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Erdoğan Tok, Kalkanca Mahallesi'nde mitinge dönüşen açık hava buluşmasındai İYİ Partili Demirtaş’a sert çıktı. Tok, "Karadeniz’e silahla giremeyen PKK’nın siyasi uzantısı HDP, belediyelere kravatlı girmenin hesaplarını yapıyor" dedi.
Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen halk buluşmasında AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Demir, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, eski MHP İl Başkanı Taner Tekin, eski AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Cumhur İttifakı Çarşamba Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, İlkadım Belediyesi Cumhur İttifakı Meclis üyesi adayları, AK Parti-MHP teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.

YAPTIKLARIMIZ SAYMAKLA BİTMİYOR
Belediye olarak İlkadım’a yaptıkları yatırımları anlatan Başkan Tok, "Kalkancı, Baruthane ve Karasamsun’a çok güzel hizmetler yaptık. Kalkancı Mahallemize 6 bin 500 metrekarelik alana Selçuklu mimarisiyle cami ve külliye yaptık. Yine Kalkancı’da 5 dönümlük  alana Cemal Safi Parkı, Karasamsun’da ise Yunus Emre Parkı yaptık. Baruthane’de Ihlamur Kafe ve Restorantı faaliyete geçirdik. Yine Baruthane’de parklar ve halı sahalar yaptık. Bunlar  sadece burada yaptıklarımız. 5 yılda inanılmaz işlerle 255 milyon TL’lik yatırımlar yaptık. Hizmetlerimiz ve yatırımlarımız saymakla bitmiyor" dedi.

BİZ OMURGALIYIZ, BAŞKA KAPIYA GİTMEDİK
Aday olamayınca başka partilere geçen isimleri eleştiren Başkan Tok, "2009 yılında aday olamadık. O zaman AK Parti bizi aday göstermedi, başka bir arkadaşımızı aday gösterdi ama biz adam gibi bir duruş sergiledik. 'Bu parti bizi aday yaptığı zaman iyi de aday yapmadığı zaman kötü' demedik. Davamızın yanından hiçbir zaman kıpırdamadık. Çünkü biz dava adamıyız ve omurgalıyız. Başkaları gibi dün Cumhur İttifakı’ndan bahsedip, aday olamayınca hemen başka kapıya gidenlerden değiliz. Partisini satanlardan da değiliz, hiçbir zaman da olmadık. Duruşumuzdan taviz vermedik” diye konuştu.

BAŞKA HESAPLARI VAR
HDP’nin Millet İttifakı’na destek verdiğini iddia eden Başkan Tok, "Biz Cumhur İttifakı’nın adayıyız. Biz, Bahçeli ve Erdoğan ile kol kolayız. Devlet, millet, bayrak ve ezan deyince bir araya gelen bir grubuz. Bir de Millet İttifakı’na bakın. Kimler var orada? ‘Ben buradayım da aslında onlarla bir bağlantım yok’ diyorlar. Mesajları kim gönderiyor? Pervin Buldan, ‘Ey Samsun’un asi kadınları bize sahip çıkın’ diyor. Samsun’da HDP’nin adayı var mı? Kime destek istiyor. İlkadım ve Canik’te İYİ Parti’ye, Atakum’da da CHP’ye destek istiyor. HDP’li Sezai Temelli, ‘İstanbul’da kazanırsanız, bizim sayemizde kazanacaksınız. Ona göre’ diyor. Anlaşmaların imzalarını şimdiden attırıyorlar. Karadeniz’e silahla giremeyen PKK, belediyelere kravatlı girmenin hesaplarını yapıyor. Onun için bana arkadaşınızı söyleyin, size kim olduğunu söyleyeyim” şeklinde konuştu.


 
DEMİRTAŞ İFTİRA ATIYOR
İYİ Partili Necattin Demirtaş’ı da eleştiren Başkan Tok, "Sahada sadece çamur siyaseti yapıyorlar. İftira atmaktan başka bir şeyleri yok. Bir proje açıkladıkları yok. Allahınızı severseniz, 2009-2014 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Necattin Demirtaş Samsun’da, İlkadım’da ne yapmış? Dağıttığı broşürlerdeki projeleri bir inceleyin. Askıda Ekmek, Çorbada Ekmek, Balık Arası Ekmek… Ne var bir tane söyleyin. Biz yaptığımız projelerin fazlalığından yarısını bile anlatamıyoruz. Söylemeye fırsat bulamayıp da yaptığımız bir sürü iş var. Biz iş yaparız. Belediyecilik bizim işimiz. Cumhur İttifakı’yla AK Parti’nin işidir. Gönül belediyeciliği bizim işimiz. Biz her daim insanımızın yanında olduk. Kimsenin arasında ayrımcılık, partizanlık yapmadık. Oy veren, vermeyen ayrımı da yapmadık. Hizmeti herkese eşit şekilde götürdük. Şimdi, hiçbir şey söyleyemiyorlar. 5 yıl boşta kaldı. Ben de zannettim ki 5 yıl boşta kalınca insan bir dersine çalışır, bir hazırlık yapar. Madem başkanlık düşünüyorsun, gelirsin projelerini ortaya koyarsın, ‘Erdoğan başkan sen az iş yaptın, biz daha çok iş yapacağız’ dersin. Onu demiyor da ‘Belediye binasıyla, gençlik merkezini ben de yapmayı düşündüm’ diyormuş. Düşünmekle iş olur mu? İcraat lazım icraat. Siz bizim yaptıklarımızın hayalini bile kuramazsınız. Bunları en güzel cevabı sandıkta vereceğinizi biliyorum” ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI ÜLKENİN GELECEĞİ
Cumhur İttifakı’nın ülkenin geleceği olduğunun altını çizen MHP İl Başkanı Karapıçak, "Cumhur İttifakı; ülkenin geleceği, Türk milletinin teminatı, ülkemizin kalkınması ve mazlum milletlerin kalkınması için kurulmuştur. 31 Mart seçimlerinin önemi çok büyüktür. Yeni yapılmış hükümet sisteminin zamana ihtiyacı var. Bu sistemin yasalar ve kurulları ile yerine oturması için 31 Mart günü seçeceğimiz Cumhur İttifakı adaylarına vereceğimiz oy desteğiyle meydana çıkacaktır. Cumhur İttifakı’nın gücü devletin gücüdür" dedi. 

EVLATLARMIZI DIŞARI GÖNDERMEYECEĞİZ
Samsun’da büyük bir istihdam hareketini başlatacaklarının altını çizen Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Demir ise, "Önümüzdeki 5 yıl Samsun’da sanayileşmenin istihdama ilave gücü 80 bindir. Yan sanayi ve hizmet sektöründeki istihdam gücü 100 bin. Yaklaşık 12 yıllık zaman dilimi içerisinde Samsun’da toplam 330 bin yeni istihdam olacak. Projelerimizde hepsi var. Bir aile 3 kişi deseniz, bu sayı 990 bin kişi eder. 12-15 yıllık zaman dilimi içerisinde Samsun’un nüfusunu 2 milyon 300 bin ile karşılarsanız ne olur? O zaman siz Samsun’u seyreyleyin. İnşallah 4 yıllık zaman dilimi içerisinde artık evlatlarımızı iş için Samsun dışına göndermeyeceğiz” şeklinde konuştu. 

HDP İLE ADI KONMAMIŞ İTTİFAK VAR
HDP İle Millet İttifakı’nın adı konmamış bir ittifakı olduğunu belirten Milletvekili Köktaş, “Biz birlikte Türkiye’yiz. HDP’nin Millet İttifakı’yla adı konmamış ittifakı var. CHP’liler ve İYİ Parti’liler buna itiraz ediyorlar mı? ‘Bizi teröristlerle bir araya mı koyuyorsunuz. Biz terörist miyiz’ dediler mi? Dediler. Biz buradaki hiçbir partinin adayına terörist demedik, demeyiz de. Samsun’dan, Karadeniz’den vatan haini çıkmaz. Ancak, şu koltuk sevdası var ya, nefis aklın önüne geçtiği zaman, bir kere satan bin kere satar var ya işte bu insanın içine girmeyi versin. Bu insanın içine girdiği zaman insan ne olduğunu ve ne yaptığını fark etmez. HDP Eş Başkanı, 'Kürdistan'da biz kazanacağız' diyor. Türkiye’de böyle bir bölge yok. Diğer bölgelerde de 'Cumhur İttifakı kaybedecek' dediler. Herkesin bu oyunları iyi görüp, 31 Mart’ta öyle seçime gitmesi lazım” ifadelerini kullandı. 


SAMSUN'A SELAM VİDEOLARI
HDP ‪Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve HDP Hatay Milletvekili Barış Atay’ın sosyal medyada Samsun'a selam gönderen videolar paylaşması şehirde tepkilere neden olmuştu.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
HDP'li Pervin Buldan’ın sosyal medyadan yaptığı palyaşımda ise Karadeniz kadınlarına selam göndermesi şaşkınlık yarattı. Buldan açıklamasında, "Karadeniz’in asi kadınlarına, Karadeniz’in asi ve mücadeleci insanlarına sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. Herkesi sevgi ile kucaklıyorum. Samsun’a kucak dolusu selamlar. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız. Selamlar saygılar” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

HDP AÇIKLAMASI 
HDP’nin Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın da, daha önce düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Millet İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini açıklamıştı. 

Yorumlar (0)
10°
açık
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:08
Güneş 07:40
Öğle 12:31
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39