banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Erdoğan Tok: Her ev fabrikaya dönüşecek

banner1357

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, yeni dönemde ev hanımlarının ve girişimci kadınların kazanç sağlayacağı 'www.evimfabrika.com Her Ev Bir Fabrika' e-ticaret internet alışveriş merkezi ile her evin fabrikaya dönüşeceğini ifade etti

İLKADIM 29.03.2019, 17:06 29.03.2019, 17:10
Erdoğan Tok: Her ev fabrikaya dönüşecek
banner1353

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile birlikte Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde kadınlarla bir araya geldi. Tok, yeni dönemde ev hanımlarının ve girişimci kadınların kazanç sağlayacağı 'www.evimfabrika.com Her Ev Bir Fabrika' e-ticaret internet alışveriş merkezi ile her evin fabrikaya dönüşeceğini ifade etti.

KADINLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER
Siyasette, ekonomide, iş hayatında ve ailede kadınların gücüne inandıklarını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Kadına yönelik hizmetler noktasında son 17 yılda devrim niteliğinde adımlar atıldı. Yapacak çok iş, söylenecek çok söz var. Burada en önemlisi birlikte hareket edebilme kabiliyetini geliştirmektir. Samsun'da çok nitelikli bir kadın potansiyeli var. Şehrin geleceğine yönelik alınacak kararlarda kadınlarla birlikte hareket ederek şehrimizi geleceğe taşıyacağız" dedi.

ÜRETİME KATKI SAĞLANACAK
Ev hanımların ve girişimci kadınların oturduğu yerden para kazanacakları projelerinin olduğunu dile getiren Başkan Tok, "Özellikle ev kadınları evden oturduğu yerden aile bütçesine katkı sağlayacak işlere yoğunlaştı. Biz, belediye olarak bu işlerin alt yapısını oluşturarak organizasyonunu biz sağlayacağız. Her ev bir fabrikaya dönüşecek. Proje kapsamında; kadınlar, ev hanımları, evlerinde üretim yaparak ekonomik kazanç elde edebilecek" diye konuştu. 

EVDEN PARA KAZANACAKLAR
Evde para kazanmanın herkesin hayali olduğunu belirten Başkan Tok, "Devletimiz de evde kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınlara kolaylıklar sağlıyor. Evde kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınlar, hem esnaf sayılıyor hem vergi vermiyor hem de sigortalı olup emeklilik imkanına kavuşuyor. Üstelik primlerini 24 gün ödeyip 30 gün üzerinden sigorta ile emeklilik hakkına da kavuşuyor. 'Esnaf Muaflığı' ev kadınları için de büyük bir avantaj getiriyor. Bizim 'Her Ev Bir Fabrika' sloganıyla e-ticaret internet alışveriş merkezi projemizle onbinlerce girişimci kadın ve ev hanımı evde üreteceğini belediyemiz organizasyonunda sayarak kazanç sağlayacak" şeklinde konuştu.

KADINLARA EL EMEĞİ SATIŞ MERKEZİ PROJESİ
İlkadımlı kadınların elinden çıkan el emeği göz nuru ürünlerini ve emeklerini kazanca dönüştürecekleri satış merkezi açacaklarını ifade eden Başkan Tok, "El sanatlarıyla uğraşan kadınların emeklerini hem sergileme hem de ekonomik kazanca çevirebilmeleri amacıyla fırsatlar sunacağız. Kadınlar; el işi örgüleri, çocuk elbiseleri, takı, süs eşyaları, iğne oyası, dantel, çeşitli çeyizlik ürünler ve örgü oyuncak çeşitlerinin satışını yaparak aile bütçelerine katkı sağlayacak. Kadınlar, hem üretecekler hem de ürettiklerini doğrudan kazanca dönüştürecek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:08
Güneş 07:40
Öğle 12:31
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39