banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Başkan Demirtaş'tan dereceye giren öğrencilere ödül

banner1357

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Liseler Arası Kompozisyon Yarışması'nda dereceye giren öğrencileri altın ile ödüllendirdi.

İLKADIM 15.06.2019, 12:38
Başkan Demirtaş'tan dereceye giren öğrencilere ödül
banner1353
banner1375

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak 19 Mayıs 1919’da Samsun'a ulaşmasıyla başlayan “İstiklal Mücadelesi’nin 100. yılı” olması vesilesiyle İlkadım ilçesindeki liselerde öğrenim gören öğrenciler arasında yapılan “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” temalı kompozisyon yarışmasında birinci olan Aziz Atik Fen Lisesi öğrencisi Mert Işık tam altın, ikinci olan Köksal Ersayın Anadolu Lisesi öğrencisi Mehir Demir yarım altın, üçüncü olan Tülay Başaran Anadolu Lisesi öğrencisi Aybüke Mumcu ise çeyrek altınla ödüllendirildi. 

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Başkanlık makamında gerçekleşen ödül törenine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Başkan Yardımcısı Şerif Mırık dereceye giren öğrenciler ve okul müdürleri katıldı. Tören öncesi yazdıkları kompozisyonları okuyan öğrenciler katılımcılara duygu dolu dakikalar yaşattı. 

"BİZİM GÖREVİMİZ"

'Milli Mücadele' bilincinin yarının büyükleri olan çocuklar ile gençlere sağlıklı bir biçimde aktarılması, toplumun tüm kesimine vatan, millet, bayrak, devlet sevgisinin aşılanması noktasında bu yarışmayı organize eden herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Kültürel anlamda eğitime her zaman destek oluyoruz. Bizler çocuklarımıza daha güzel bir memleket bırakmak için bu makamlarda hizmet veriyoruz. Onlar için ne yapsak az. Geleceğin mirasçıları olan yavrularımızın kişisel gelişimlerine katkı sunmak bizim görevimiz. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi. 

DERECEYE GİRENLER

Yarışmada birinci olan Mert Işık'a İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ikinci olan öğrencisi Mehir Demir'e İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, üçüncü olan Aybüke Mumcu'ya ödülünü İlkadım Belediye Başkanı Şerif Mırık takdim etti. 

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 18 Şubat 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:54
İkindi 15:49
Akşam 18:19
Yatsı 19:39