İlkadım Belediyesi’nde rapor krizi! ‘Bu işin tadı kaçtı’

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlkadım Belediyesi’nde rapor krizi! ‘Bu işin tadı kaçtı’ Samsun’da vatandaşların birçoğu, İlkadım Belediyesi’nin fahiş fiyatlarla mal alınması iddiası ile ilgili raporun bir yıldır açıklanmamasının doğru olmadığını söyledi

 

Samsun’da yaşayan vatandaşların birçoğu İlkadım Belediyesi’nde 2019 yılında bir firmadan fahiş fiyatlarla mal alındığı iddialarıyla ilgili, teftiş kuruluna havale edilen raporun, sonuçlanmamasına tepki gösterdi. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, geçen sürenin zaman kaybı olduğunu, Başkan Necattin Demirtaş’ın bir an önce açıklama yapması gerektiğini söyledi.

OMER SENTURK Ana Manşet

ÜZERİNE GİDİLMELİ

Ömer ŞENTÜRK: Bunu araştırıp bir an önce ortaya çıkarmaları lazım. Usulsüzlüğün bahanesi olmaz. Hatanın üzerine sonuna kadar gidilmeli ve bekletilmemeli. Failleri bulunup cezalandırılması gerekiyor. Başkan Demirtaş’ın yanlış yaptığı düşüncesindeyim.

HUSEYIN UYSAL Ana Manşet

BU İŞİN TADI KAÇTI

Hüseyin UYSAL: Eskisi gibi denetleme yapılmıyor. Kim ne isterse onu yapabiliyor. Bu işlerin tadı kaçmaya başladı. Bu durumdan en çok gariban vatandaş etkileniyor. Başkan Necattin Demirtaş’ın işine gelmediği için açıklama yapmıyor. İşine gelseydi istediği açıklamayı yapardı.

SELAHATTIN UZUN Ana Manşet

BÜYÜK BİR HATA

Selahattin UZUN: Buna bir açıklama yapılması gerektiğine inanıyorum. 1 sene çok uzun bir süre. Başkan Demirtaş’ın bu sürece bir an önce el atıp çözmesi gerekiyor. Tüm belediyelerde bu tür işler dönüyor. Bir başkan açıklama yapmıyorsa büyük bir hatadır.

CEMIL DEMIR Ana Manşet

ÇOK GEÇ KALINDI

Cemil DEMİR: Allah hepsini islah etsin. Usulsüzlük sadece burada değil her yerde var. Herkes yine yapacağını yapıyor. Bu zamana kadar açıklama yapılması gerekiyordu. Başkan Demirtaş çok geç kaldı. Sadece konuşulması değil, bu zamana kadar konunun kapanmış olması gerekiyordu.

KEMAL NAMIK Ana Manşet

HAK YENMEMELİ

Kemal NAMIK: Milletin hakkını yemeye kimsenin yetkisi olamaz. 1 yıl da olsa 1 gün de olsa bunu yapamazlar. Allah hesabını soracaktır. Yetim hakkı yemek iyi bir şey değil. Bu tür konuda Başkan Demirtaş’ın açıklama yapması gerekiyordu.

FAHRETTIN KAYA Ana Manşet

ZİHNİYET DEĞİŞMELİ

Fahrettin KAYA: Bugüne kadar yolsuzluk olmayan bir tane belediye dahi olmamıştır. Bu zihniyet değişmediği müddetçe bunlar olacaktır. İnsanların yüzüne baka baka çalınan bir şey görmedim. Ahlakın bir an önce düzelmesi lazım. Başkan Demirtaş açıklama yapmıyorsa bir şeylerden korkuyor demektir. Sıkıntısı yoksa çıkar konuşur.

Emre ÖNCEL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir