doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İlçe Başkanlarından Ortak ‘Vezirköprü’ Açıklaması! ‘Çiftçi Rencide Edildi’

ilce-baskanlarindan-vezirkopru-aciklamasi
Daha Fazla Göster

İlçe Başkanlarından Ortak ‘Vezirköprü’ Açıklaması! ‘Belediye Başkanı Duyarsız, Halk Çaresiz Bırakıldı’ Vezirköprü ilçesinde muhalefet partilerinin ilçe başkanları bir araya gelerek ortak açıklama yaptı.

İlçede Arazi Toplulaştırma Projesi nedeniyle yapılan eylemler ve yaşanan olaylar hakkında ortak görüş bildiren ilçe başkanları, “Çiftçi ile muhatap olunmayıp, polis ve askere biber gazı sıktırılmasıyla müdahale edilmesi çiftçiyi rencide etmiştir” dedi.

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu ile parti binasında bir araya gelen İYİ Parti İlçe Başkanı Salih Gürbüz, DEVA Partisi İlçe Başkanı İbrahim Hakkı Ok ve Gelecek Partisi İlçe Başkanı İbrahim Durmaz, yaptıkları ortak açıklamada çiftçinin yanında olduklarını ifade ettiler.

dd Ana Manşet

Yapılan ortak basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi;

“Vezirköprü’müzde dün yaşanan kötü olaylar bizleri derinden üzmüştür. Arazi Toplulaştırma kararı ile çiftçilerimizin mağduriyeti söz konusudur. Millet olmazsa, devlet olmaz. Hükümet de devletin bekası için çalışmalıdır.

BELEDİYE BAŞKANI DUYARSIZ, HALK ÇARESİZ

Halkımız başvuracak merci bulamadığından Belediye Başkanından yardımcı olmasını istemiştir.Belediye Başkanı bu isteğe duyarsız kaldığı için halkımız çaresiz kalmıştır. Başvuracak bir muhatap bulamamıştır.

MÜSTEHAK MI?

İktidar partisine seçimlerde yüzde 77 oy ile destek veren Vezirköprü halkı, İktidar Partisinin Belediye Başkanına gelerek yardımcı olunması için yaptıkları taleplerini reddetmiştir. Buna karşın halk galeyana sürüklenmiş, güvenlik güçleri çağırılarak olayları yatıştırmak yerine, çiftçi kadınlara ve alandakilere biber gazı sıktırılarak rencide edilmiştir. Vezirköprü Belediyesi’nin halkına yaptığı müstahak mıdır?

ÇİFTÇİMİZ RENCİDE EDİLMİŞTİR

Bugün öğrendiğimiz bilgiler doğrultusunda arazi toplulaştırılması ile ilgili bilgi verileceği beyan edilmiştir. Halbuki bu konu iki aydır Vezirköprü’nün gündemindeyken giden Kaymakam bey ve Belediye Başkanı konuyla ilgili çözüm üretmek yerine vatandaşın randevu taleplerini kabul etmeyerek, çiftçimizin sinir uçlarına dokunularak üzerlerine biber gazı sıktırılarak rencide edilmiştir.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YIKILMIŞTIR

Belediye Başkanı bir ilçenin reisidir. Biz büyüklerimizden böyle öğrendik. Reislik kollamakla, savunmakla, memlekete sahip çıkmakla olur. Gönül belediyeciliği bu olayla birlikte yıkılmıştır. Vezirköprü Belediyesinde yaşanan bu kaçıncı olay bilmiyoruz ama başkanın bu işi yapamadığı açıkça ortadadır.

Dolayısı ile Vezirköprü halkının bu düşünceler ile daha çok mağdur olmaması için değişim zamanı gelmiştir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir