doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İğneden Korkanlara Çözüm Yolda!

İğneden-Korkanlara-Çözüm-Yolda!
Daha Fazla Göster

İğneden Korkanlara Çözüm Yolda! Pandemi başladığı günden beri hız kesmeden tüm dünyayı esir almış durumda. İlk olarak korona aşısı çıktı. Aşıdan korkanların sayısı da bir hayli fazla, hal böyle olunca aşılanmaları ve salgının seyrini etkiledikleri için İngiltere’de aşıdan korkanlar için çözüm üretiliyor ve bunun için deneyler başladı bile…

asi zy8C cover Koronavirüs

ÇÖZÜM İNGİLTEREDEN

İngiltere’de geliştirilen mikro iğneli cilt bantı tasarımlı Kovid-19 aşısının, Faz-1 klinik deneylerine başlanacağı açıklandı. Üretici firma ‘yeni nesil’ aşının, diğer aşılardan farklı olarak uzun süreli koruma sağlayabileceğini ve virüsün varyantlarına karşı etkili olabileceğini belirtti.

Oxford kentinde faaliyet gösteren aşı firması Emergex tarafından geliştirilen aşının, virüs bulaştıktan sonra enfeksiyonlu hücreleri vücuttan hızla atmak için T-Hücreleri harekete geçiren sentetik bir aşı olduğu belirtildi. Bugün yapılan basın açıklamasında mikro iğnelere sahip cilt bantı tasarımlı aşının, Kovid-19 varyantlarına karşı etkili olabileceği ve diğer mevcut aşılardan daha uzun süre koruma sağlayabileceği vurgulandı.

uzun sure koruma vaat eden kovid 19 6o8a Koronavirüs

İsviçre’nin Lozan Üniversitesi’nde başlanacak Faz-1 deneylerinde, iki gruptan oluşacak 26 gönüllüye düşük ve yüksek dozlarda Emergex aşısı Ocak 2022 tarihinde uygulanacak.

Emergex aşısının, cilt yüzeyine mikro iğneler yardımıyla nüfuz edeceği ve oda sıcaklığında 3 aydan fazla kalabileceği ifade edildi. Klinik deneyin ilk sonuçlarının Haziran 2022 tarihinde alınması öngörülüyor.

5e9199365542811e0c6a4844 Koronavirüs

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir