doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Haydi Samsun Harekete Geç!

Haydi Samsun Harekete Geç!
Daha Fazla Göster

Haydi Samsun Harekete Geç! Türk Kızılayı Samsun Şubesi, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla gerçekleştireceği etkinlikte farkındalık oluşturmayı amaçlıyor

WhatsApp Image 2021 10 01 at 17.26.23 Samsun

Türk Kızılayı Samsun Şubesi, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla, ‘Obeziteyle Mücadele ve Sağlıklı Yaşam’ yürüyüşü gerçekleştirecek.

 

ALIŞKANLIK OLUŞTURMAYI AMAÇLIYOR
Vatandaşlarda yürüyüş alışkanlığı oluşturmak ve sağlı yaşamın önemini vurgalamak için her yıl gerçekleştirilen ‘3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’ dolayısıyla Türk Kızılayı Samsun Şubesi harekete geçti. Düzenlenen etkinlik, 3 Ekim Pazar günü saat 11:00’de İlkadım İlçesi’nde Bandırma Vapuru’ndan başlayıp, Sevgi Kafe’de son bulacak.

WhatsApp Image 2021 10 01 at 17.26.30 Samsun

‘BANDIRMA VAPURU’NDA BULUŞUYORUZ’
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Goncagül Kılıç, “Dünya ve ülkemizdeki toplumlarda hareketsiz ve sağlıksız yaşam alışkanlıkları gün geçtikçe artışına devam etmektedir. Bu artış bize obezite ve kronik hastalıkların geleceğimizin büyük bir sağlık sorunu olacağını göstermektedir. Bu amaçla Dünya Yürüyüş Günü kapsamında fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenmenin önemini vurgulamak için Türk Kızılayı Samsun Şubesi olarak 3 Ekim Pazar günü saat 11:00 da Bandırma Vapuru sahil kesiminden başlayıp Sevgi Cafe de ‘Obeziteyle Mücadele ve Sağlıklı Yaşam’ Yürüyüşümüz sonlanacaktır. Yürüyüşümüze katılanlara adım sayar dağıtılacak, Beden Kitle Endeksi Ölçümü yapılacak ve yürüyüş sonunda içecek ikramımız olacaktır” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir