banner1223

Samsun'da 4 kişilik mahallede 4 muhtar adayı

Samsun'un Havza ilçesine bağlı Kıroğlu Mahallesi’nde 4 kişinin yaşadığı mahallede 4 kişi muhtar adaylığı için çalışma başlattı.

Samsun'da 4 kişilik mahallede 4 muhtar adayı
banner1250

Samsun'un Havza ilçesine bağlı Kıroğlu Mahallesi’nde yazları 30 kişi kış aylarında ise sadece 4 kişi yaşıyor. İlçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta olan mahallede muhtar  Mahmut Demiral eşi ile birlikte, diğer hanede ise bir anne ve oğlu yaşıyor.

Mahallede bu aralar muhtarlık seçimi heyecanı yaşanıyor. Mevcut muhtar adaylığını koymayacağını söyleyince 4 kişi muhtarlık için hazırlıklara başladı.

3 dönemdir muhtarlık yapan Demiral, "Ama mahallemiz için şuan il dışında olan 3-4 kişinin muhtar adayı olduğunu duydum. Oy kullanmak için mahallemizin sakinleri Mart ayında gelecekler sandığa gidecekler. Her yaz il dışında olanlar mahallemize gelir. Ama kışın sadece iki hanede kalan var. 4 kişiden başka kimse kışın burada kalmıyor. Ama biz de burada sürekli birbirimize gidip geliyoruz. Halini hatırını soruyoruz. Bir ihtiyaç olursa gidermeye çalışıyoruz" dedi.

Muhtarın eşi Fehmiye Demiral ise, "Kışın burada 4 kişi yaşıyoruz. Komşuluk ilişkilerimiz iyi. Sürekli birbirimize gidip geliriz. Yazın ise burası epey kalabalık olur. Her evde 3-4 kişi kalır. Misafir gelen de çok olur. Kışın burada kaldığımız zaman telefonla arayanlar yetiyor. Hiç kendimizi yalnız hissetmiyoruz. Sürekli il dışından gelen ziyaret eden misafirlerimiz oluyor. Biz bu mahalleye emekli olduğumuz zaman eşimle yerleşmiştik o zamandan bu yana burası böyledir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148