Samsun'un Havza ilçesinde yatırım yapan iki ortak, kurdukları fabrika ile hem istihdam sağlıyor hem de ürettikleri yük taşımada kullanılan ahşap paletlerle Türkiye genelinde birçok sanayi kuruluşunun talebine karşılık veriyor.

30 KİŞİYE İŞ İMKANI

Girişimci Temel Erkan ve Yahya Şenkal, hava, deniz ve kara ulaşım ağına yakınlığı nedeniyle gün geçtikçe gördüğü talep artan Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yaptıkları yaklaşık 2 milyon dolarlık yatırımla, ilk etapta 30 kişiye iş imkanı sundu.

HEDEF ÜRETİM VE ÇALIŞAN SAYISINI ARTIRMAK

Toplam 3 bin metrekare kapalı üretim alanına sahip fabrikada talep doğrultusunda günde bin 500 palet üreten Erkan ve Şenkal'ın hedefi üretimle birlikte çalışan sayısını da artırmak.

"HER YERDEN TALEP GELMEYE BAŞLADI"

Fabrika ortaklarından Temel Erkan, piyasada oluşan talep doğrultusunda ahşap palet üretimi işine girdiklerini söyledi.

Kanal S Haber Bülteni Çarşamba'da  Kanal S Haber Bülteni Çarşamba'da 

"YAKLAŞIK 2 MİLYON DOLARA MAL OLDU"

Fabrikayı tamamen öz kaynakları ile kurduklarını anlatan Erkan, şöyle devam etti:

"Ortağım ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde piyasada ciddi bir ihtiyaç olduğunu gördük. Bunun üzerine palet üretimine karar verdik. Havza OSB ulaşım imkanları bakımından merkezi bir konumda olduğu için burayı tercih ettik. Öncelikli hedefimiz Havza OSB'de üretim yapan fabrikalardı ama birçok ilden gelen talepler ile birçok yere palet göndermeye başladık. İşletmemizi tamamen öz kaynaklarımız ile kurduk ve yaklaşık 2 milyon dolara mal oldu." dedi.

"60 ÇALIŞAN SAYISINA ULAŞACAĞIZ"

Erkan, özellikle sanayinin yoğun olduğu illerden talep geldiğini aktardı.

Ortaklardan Yahya Şenkal ise ülkenin büyük, küçük demeden yapılacak yatırımlarla büyüyeceğini ifade ederek, "Şu an imalatta 28 kişi istihdam ediyoruz. Toplam 30 kişi çalışıyor. Tam kapasite çalıştığımızda 60 kişi çalışan sayısına ulaşacağız. İnşallah birkaç ay içinde bu sayıyı bulacağız. Fabrikamız iki ay önce imalata başladı. Tam kapasiteye ulaştığımızda günlük 3 bin 500 ila 4 bin palet üretimini yakalayacağız inşallah." diye konuştu.

Her firmadan farklı ölçülerde palet talebi geldiğini anlatan Şenkal, talepleri en iyi şekilde karşılamaya çalıştıklarını, hedeflerinin daha çok insana iş imkanı sunmak olduğunu sözlerine ekledi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.