Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ilçede devam eden yatırımları yerinde inceledi. Hasan Togar 7,5 kilometrelik bölgenin en uzun yürüyüş ve bisiklet yolu projesini TEKNOFEST’e kadar bitirmeyi planladıklarını belirtti.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ilgili birim müdürleriyle birlikte ilçede devam eden yatırımları yerinde inceledi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Başkan Togar ilk olarak Sıtmasuyu Mahallesi ve Köprübaşı Mahallesi’nde devam eden yol ve altyapı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ekiplere kolaylık dileyen Togar, “Sıtmasuyu Mahallemizde yeni bir yolumuzun daha genişletme, zemin sıkılaştırma ve altyapı işlemlerinin ardından üstyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Köprübaşı Mahallemizin de altyapı sorununu çözüyoruz. Bir yolumuzda daha altyapı çalışmalarımız sürdürüyoruz” dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu: "Kurumlar harekete geçmeli" AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu: "Kurumlar harekete geçmeli"

DÖRT BİR YANDAN İMAR YOLLARI AÇILIYOR

İlçenin gelişimi ve yeni bölgelere doğru yayılması noktasında dört bir yanda imar yollarını açmaya da devam ettiklerini belirten Togar, bu çerçevede Aşağıçinik Mahallesi’nde de ekiplerin imar yolu açma işlemlerini aralıksız sürdürdüğünü söyledi. Hasan Togar, daha sonra Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı ve 7.5 kilometrelik bölgenin en uzun bisiklet ve yürüyüş yolunda devam eden çalışmaları takip etti. “Vermiş olduğumuz bir sözümüzü daha yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Togar, Olimpik Yüzme Havuzu’nu gelecek seneye, bisiklet ve yürüyüş yolunu ise TEKNOFEST’e yetiştirmek istediklerini kaydetti.

TEKNOFEST'E YETİŞECEK

Togar, “Olimpik Yüzme Havuzumuz önümüzdeki yıl içinde hizmete başlayacak. Her türlü amatör ve lisanslı su sporlarının icra edilebilmesinin yanında yediden yetmişe herkesin dört mevsim yüzebilecekleri bir yatırımı hazırlıyoruz. 7.5 kilometrelik bölgenin en uzun yürüyüş ve bisiklet yolu olan ve bağlantıları ile Tekkeköy ve Atakum’u bir birine bağlayacak olan projemizde de adım adım sona yaklaşıyoruz. TEKNOFEST’e kadar bitirmeyi planladığımız bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile şehrimiz yeni ve farklı bir yaşam ve spor alanı daha kazanmış olacak” şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.