banner1365

banner1345

Hakkarili öğrenciler Güneydoğu’yu gezdi

banner1357

Hakkari Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Okul Destek” projesi kapsamında Güneydoğu Anadolu gezisi düzenlendi.Gezi programına sosyal ekonomik destekten faydalanan Yüksekova ve Şemdinli ilçelerindeki...

HAKKARİ 18.12.2018, 17:36
Hakkarili öğrenciler Güneydoğu’yu gezdi
banner1353

Hakkari Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Okul Destek” projesi kapsamında Güneydoğu Anadolu gezisi düzenlendi.

Gezi programına sosyal ekonomik destekten faydalanan Yüksekova ve Şemdinli ilçelerindeki çocuklar ve kurumda çalışan meslek elemanları katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen projenin sosyal ve ekonomik destek hizmetinin etkinliğini artırmak, ailelerde çocuk adına bir farkındalık oluşturmak, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkânları sunmak amacıyla hayata geçirildiğini söyledi. Kaya, “Sosyal ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan çocukların ülkemizin güzelliklerini görmek, tarihine şahitlik etmek ve sosyokültürel yönden gelişimlerinin sağlaması amacı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Midyat ve Hasankeyf’e 2 gece 3 gün süren gezi programı düzenledik. 47 çocuğun ve 3 meslek elemanı gözetmenin katılım sağladığı gezide, çocukların farklı yerler görmelerinden duydukları mutluluk yüzlerinde okunmaktaydı. Ayrıca proje kapsamında ilimiz merkezde ikamet eden ve sosyal ekonomik destek hizmetinden faydalanan çocuklara yönelik ise farklı kültürel, sosyal ve sportif faaliyetler devam edecektir” dedi.
Yorumlar (0)
banner1363
17°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:47
Öğle 12:24
İkindi 15:22
Akşam 17:52
Yatsı 19:12