banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

29.03.2020, 08:41

Güvenmezsek…

Aynı hedefe yürüyen insanların, her koşulda birbirlerine karşı sadakatlerini sürdürmeleri, başarı için atılmış önemli bir adımdır...

Bu yolda yürürken; engeller çıkacak, hedef şaşırtmak için akıl almaz tezgahlar açılacaktır...

Bu tür senaryolara karşı durmanın çözümü ise güvendir...

Birbirine inanan ve güvenenler, her türlü sorunun üstesinden gelir...

Tıpkı bugünkü öyküde olduğu gibi...

* * *

Akşamdan kalma adam, büyük bir baş ağrısı ile sa­bah uyanmış. Zorlukla gözlerini açıp, yerin­den doğru­larak, şöyle bir etrafına bakınmış. Komodinin üstünde bir bardak su ve iki aspirin duruyormuş...

Yatağın ayak ucundaki sandal­yede elbiseleri temiz ve ütülenmiş. Aspirinleri içerken, komodindeki not dikkatini çekmiş; “Sevgilim, günaydın. Kahvaltın mutfakta. Ben alışverişe çıkıyorum, erken dönerim. Seni seviyorum.”

Kalkıp, giyinmiş ve kahvaltı için mutfağa gitmiş.

Bakmış oğlu oturmuş, kahvaltı ediyor. Masada da kendi servisi ve gazeteleri duruyor. Oturmuş, kahvaltısına başlamış ve oğluna sormuş; “Evlat, dün gece ne oldu, biliyor musun?”

“Evet, dün gece saat 3’ü geçiyordu, sarhoş olarak eve geldiğinde. Önce koridordaki sandalyeyi devirdin, ardından kustun, daha sonra da odanın kapısına kafanı çarptın, bir gözün morardı.”

Adam, şaşırmış vaziyette: “Anlayamadım. O zaman niye her şey temiz, kahvaltı hazır ve gazetem alınmış?”

“Onu mu soruyorsun. Annem seni sürükleyerek yatak odasına götürüp, pantolonunu çıkarmaya çalıştığında, “Bayan, beni yalnız bırakın, ben evli bir adamım” dedin”

* * *

Bugününüz dünden daha iyi olsun. Huzurlu ve mutlu günler dileğiyle...

Yorumlar (0)