doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Gürcistan’da İhracat Zirvesi

gurcistanda-ihracat-zirvesi-3010
Daha Fazla Göster

Gürcistan’da İhracat Zirvesi Çarşamba TSO heyeti, Batum’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Acara Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Jaba Phutkaradze ve Acara TSO Başkanı Giorgi Romanadze ile buluşarak, ihracat potansiyelleri hakkında değerlendirmede bulundu

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) heyeti, 2019 yılında ‘kardeş oda protokolü’ imzaladığı Gürcistan Acara Ticaret ve Sanayi Odası müşterek istişare toplantısının ikincisini Acara Özerk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakanı Jaba Phutkaradze’nin katılımıyla Gürcistan Batum Ekonomi Bakanlığı binasında gerçekleştirdi. İhracat potansiyelleri hakkında değerlendirmede bulunulan toplantıda ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz heyeti Çarşamba’ya davet etti.

WhatsApp Image 2021 10 30 at 18.50.40 2 Foto Galeri

‘İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ’

Gürcistan ekonomisi, yatırımları ve devlet destekleri üzerine değerlendirmelerde bulunan Maliye ve Ekonomi Bakanı Phutkaradze iki ülke arasında her alanda iş birliğine açık olduklarını ifade etti. Acara TSO Başkanı Romanadze ise her türlü proje, eğitim ve deneyim paylaşımı için açık olduklarını dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 10 30 at 18.50.40 1 Foto Galeri

ÇARŞAMBA OSB’DEN GÜRCİSTAN’A İHRACAT

İki ülke arasında gerçekleşen çalışmaların bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade eden ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz ise, bölgede gerçekleştirdikleri çalışmaları aktardıktan sonra arsa tahsislerine devam edilen Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ile yatırımcıların Gürcistan’a ihracat potansiyelleri hakkında değerlendirmede bulundu. ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz, Maliye ve Ekonomi Bakanı Jaba Phutkaradze ve Acara TSO Başkanı Giorgi Romanadze’yi Çarşamba’ya davet etti.

Toplantıya Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Acara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Giorgi Romanadze, Başkan Yardımcısı Nugzar Mikeladze, Yatırımlardan Sorumlu Başkan Danışmanı ve Acara TSO eski Başkanı Tamaz Shavadze, Diplomatik Başkan Danışmanı Lasha Bolkvadze katıldı.

WhatsApp Image 2021 10 30 at 18.50.40 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir