banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1496

banner1534

07.08.2020, 08:46 66

GÜPEGÜNDÜZ

4 Ağustos  2020. Turan ülküsünü, Rabbinin kendine bir ödevi olduğunu düşünen bir zamanların harbiye nazırı Enver , yalın kılıç atıldı Tacikistan Pamir dağlarında Kızıl Ordunun mitralyözlerine doğru. Komünist Sömürgeci yayılımcılara karşı verilen ilk ülkü şehitlerinden biriydi belki Enver Paşa.
        Enver’i anlamak kahramanlığın, Allah Vatan sevgisinin ne olduğunu anlamaktır. Çünkü öldüğünde üzerinden çıkan elinde Kılıcı, boynunda Dürbünü, koynunda Musafı’dır.
         Enver’i bilmek ise Türk tarihini, Emperyal bir İmparatorluk olan Osmanlı’dan, Ulus devlei kılıfı altında ABD mandacılığının,Sömürü kültürünün güzel ülkeme nasıl dayatıldılğını, Bugün başımızın belası olan Meis’in , Sakız’ın, Samos’un , Midlli’nin nasıl kaybedildiğini bilmektir. 
        Enver Paşa ölmeden önceki Son yıllarında anlamıştır bence, İttihat ve Terakki marifertiyle , batılı devletlerin adına Kızıl Sultan,gerici dediği, ama aslında güzel olan herşey İslam’a uydundur diyen Aliya’nın  dedesi, opera aşığı  Cennet mekan Abdülhamit han’ı anlamayarak ülkesine verdiği zararı.Yine anlamıştır , Alman ve İngilizlerin düşman oldukları halde, kurdukları oyunla, Osmanlıyı nasıl paramparça edilme savaşına sürüklediğini.
        Enver Yeterince tarih okumadığı, Sen’sin Ya Rabbi yerine nefsine uyup ben dediği için kaybetti, birçok cesur ama düşünmeden, danışmadan hareket eden kahraman gibi. Enver mesela Mute’yi okuyup sindirseydi içine, Halid Bin Velid’in, Hem Enver kahramanlığı, hem de zekasıyla 200.000 kişilik Bizans ordusunu ,3000 kişiyle nasıl perişan ettiğini anlardı bence.
                        Enver keşke bilebilseydi,İttihat ve Terakki yetiştirmelerinin, Gazi Mustafa Kemal’in muhalefetine rağmen,kendisinden sonra  belki elli sene ülkeyi yöneteceklerin yani , 1.dünya savaşı malubiyeti etksiyle, 1947 ‘den başlayarak ülkeye Lanet olası Joni’leri güle oynaya sokacaklarını. Ah Solcu gibi görünen ABD mandacıları ah.
                Enver ,Abdülhamit han’ı tahttan indirmeyip,Osmanlıyı savaşa sokmasaydı belki dünya sistemi böyle olmayacak, Türk-İslam yeniden şahlanacak,Adalet güç mazlumun yanında olacak,Kudurmuş  Emperyalistler Hiroşima ve Nagasakide ki masum yavruların üzerine Atom bombaları atamayacaktı.
 Saçlarım tutuştu önce, Gözlerim yandı kavruldu,
Bir avuç kül oluverdim, külüm havaya savruldu,
Çalıyorum kapınızı,teyze amca bir imza ver,
Çocuklar öldürülmesin,şekerde yiyebilsinler ,Şiirini yazamayacaktı Üstad Nazım.
( Emperyalist batıya karşı EX Orienta Lux,Işık doğudan yükselir. Japon kardeşlerimin Yas’ını,yas’ım kabul ediyor,hepsini kocaman kucaklıyor,Birgün beraberce Tek dişi kalmış Canavarlara karşı birleşeceğimiz günün özlemini duyuyorum.)
                 Ama Enver Paşama haksızlık etmeyeyim.Büyük resimde ki Dağların ardına düşmüş, Reisin ve Devlet babanın gölgesiyle anacak yürüyebilen, Ağızlarından Kızıl Elma sözcüğü düşmeyen ama kendilerine siyasi ikbal tesis etmek için herkesi herşeyi yıkan,teşkilatları özellikle zayıf kuran,kendi ikballeri için hizmet alanları kaybettiren cücelerin, mesela Samsun’da, o büyük bahta nasıl zarar verdiklerini gördü bu gözler.Türk İslam ülküsünün temsilcisiyim diyenlerin ,Lider ,teşkilat ,doktirin deyip belediyelerden nasıl nemalandıklarını duyunca mesela Samsunda , Verdiğin kararlar yanlış olsa da,Senin kahramanlığın da bugün bize örnektir Enver Paşam diyorum avazım çıktığınca.
         Yani demem o ki ,Enver Paşa’yı,onun ülkemize etkilerini bilmeyen, Cesaretinin onda birine sahip olmayan, Halid Bin Velidi okumayan ,tembel, anlayacak kapasiteye sahip olmayan siyaset yapmasın, ülkeyi yönetmeye talip olmasın. Ama var hem Ülkemde hemde Güzel şehrim Samsun da. Bunlar SİHA kahramanı Selçuk BAYRAKTAR ve Onun AKINCI’larının siyasi rantı üzerinden kendilerine makam devşirmeye çalışan, Devlet Baba’nın duruşu,fikirlerinden başka katkı sunacak birşeyleri olmayan Zerzevatlardır.( TDK Sözlüğü Zerzevat ; Küçük ,önemli olmayan nesne)
Enver’lerin kahramanlıkları boşa gitmesin, O yüce baht zarar görmesin istiyorsanız, bu Zerzevatlara başeğmeyi bırakıp aramızdan ayıklayın.
Enver Paşam, Rabbim taksiratını affetsin,Nur içinde yat.


 

Yorumlar (2)
Süleyman Akdemir 6 ay önce
Yüreğine sağlık Gürhan ey rahmetli paşayı güzel yorumlamışsın
Segün 6 ay önce
Kalemine sağlık başarıların daim olsun