banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Sınırdan bir acı haber daha geldi! 1 askerimiz şehit düştü

banner1357

Geçtiğimiz gün meydana gelen ve 33 askerimizi şehit verdiğimiz hava saldırısının ardından rejim güçleri bir kez daha saldırdı. Hain saldırıda 1 askerimiz şehit düştü, 2 askerimiz ise yaralandı.

GÜNDEM 29.02.2020, 08:39 Ayşe Çolak
Sınırdan bir acı haber daha geldi! 1 askerimiz şehit düştü
banner1353
banner1375

Türkiye şehitlerine ağlarken sınırdan bir acı haber daha geldi. Esed rejiminin sivil halka zulmünü durdurmak için İdlib'de bulunan Türk askeri, bir kez daha saldırıların hedefi oldu. Rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda 1 askerimiz şehit düştü, 2 askerimiz yaralandı.

MSB'nin yaptığı açıklamada, "Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza Rejim tarafından düzenlenen topçu saldırısında 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede ateş altına alınan Rejim hedefleri vurulmaya devam edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

56 REJİM UNSURU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şehitlerimize rahmet dileyen MSB, rejim güçlerine gerekli karşılığın verildiğini ifade etti. MSB açıklamasına şu şekilde devam etti:

Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!

Bölgedeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; ateş altına alınan rejim hedeflerinden 8 tank, 4 zırhlı muharebe aracı, 5 obüs ve 2 çok namlulu roketatarın imha edildiği, 56 Rejim unsurunun da etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir.

Yorumlar (0)