banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

MSB, "Sadece teröristler hedef alınıyor" diyerek bombalama anının görüntüsünü paylaştı

banner1357

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyinde gerçekleşen opersayonlara ait bombalama anının "Sadece teröristler hedef alınıyor" diyerek paylaştı. 

GÜNDEM 10.10.2019, 12:33
MSB, "Sadece teröristler hedef alınıyor" diyerek bombalama anının görüntüsünü paylaştı
banner1353
banner1375

MSB'den yapılan açıklamada, "Barış Pınarı Harekâtı'nın planlama ve icrasında sadece PKK/PYD-YPG ve DEAŞ'lı teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınıyor'' denildi.

Bakanlık, sivillerin zarar gördüğü iddialarını yalanlayarak, teröristlerin bombalanma anların kısa bir videosunu paylaştı. 

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

''Dün saat 16.00'da başlayan Barış Pınarı Harekâtı gece boyunca planlandığı gibi icra edilmiş ve başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Barış Pınarı Harekâtı, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK'nin terörle mücadeleye yönelik kararları ve BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan "Meşru Müdafaa Hakkı" çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Barış Pınarı Harekatı'nın planlama ve icrasında sadece PKK/PYD-YPG ve DEAŞ'lı teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır.

Sivil/masum kişiler, harekât bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost/müttefik ülke unsurları ve çevreye zarar vermemek için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.''

Yorumlar (0)