banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Fahrettin Altun'dan Arap Birliği'nin bildirisine sert tepki

banner1357

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Barış Pınarı Harekatı'nı "Egemenliğe saldırı" olarak niteleyen Arap Birliği'ne sert tepki gösterdi. Altun, "Nüfusunun çoğunluğu Araplardan oluşan bölgenin terör örgütü tarafından işgal edilmesinden rahatsızlık duymayanların, duyduğu rahatsızlık bizim için ancak bir gurur vesilesi olabilir." dedi.

GÜNDEM 12.10.2019, 18:47
Fahrettin Altun'dan Arap Birliği'nin bildirisine sert tepki
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Barış Pınarı Harekatı'na karşı Arap Birliği'nin yayınladığı bildiriyi kınayan bir açıklama yaptı. Altun açıklamasında "Arap köylerinin yerle bir edilmesinden hiçbir rahatsızlık duymayanların, terörle mücadelemizden duyduğu rahatsızlık bizim için ancak bir gurur vesilesi olabilir" ifadelerini kullandı.

Altun, Twitter hesabından İngilizce olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bugün yayımladığı bildiride ülkemizin Suriye'nin kuzeydoğusunda gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonunu 'işgal' olarak tanımlayan Arap Birliği'ni en sert biçimde kınıyorum.

Türkiye'nin Filistin halkının haklarını savunmasından, Kudüs'ün işgalcilere peşkeş çekilmesine itiraz etmesinden, darbelere, cinayetlere ya da Yemen'de masum insanların bombalanması gibi olaylara karşı durmasından rahatsız olanların Arap dünyasını temsil etmediğini çok iyi biliyoruz.

Nüfusunun büyük çoğunluğu Araplardan oluşan bir bölgenin PKK terör örgütü tarafından işgal edilmesinden, masum Arap sivillerin yurtlarından sürülmesinden, Arap köylerinin yerle bir edilmesinden hiçbir rahatsızlık duymayanların, terörle mücadelemizden duyduğu rahatsızlık bizim için ancak bir gurur vesilesi olabilir."

Yorumlar (0)