banner1518

banner1365

banner1519

banner1499

banner1496

banner1534

Canik eğitimde bir adım önde

Canik Belediye Başkanı Genç : "Eğitimde öndeyiz"

GÜNDEM 12.01.2012, 18:21 12.01.2012, 18:21
195
Canik eğitimde bir adım önde

  Canik belediye Başkanı Osman Genç, bir üniversiteye ve modern eğitim yuvalarına sahip olan Canik'in eğitim ve kültür alanında diğer ilçelerden bir adım önde olduğunu söyledi.

Özel Bahçeşehir Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Murat Yalçın ve üyeleri, kolej müdürü Savaş Boyar ile birlikte tanışmak amacıyla Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, Bahçeşehir Koleji'nin Canik için önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Genç, bir üniversiteye sahip olan Canik'in eğitim ve kültür alanında diğer ilçelerden bir adım önde olduğunu dile getirdi.

Samsun'un Canik Sancağı döneminde eğitim ve kültür alanında çok ileride olduğunu vurgulayan Genç, "Şimdi yeniden Canik'i ve Samsun'u eğitim-kültür alanında merkez yapmak istiyoruz. Bu konuda büyük mesafe aldık. Canik Başarı Üniversitesi, Bahçeşehir Koleji, yeni yaptığımız eğitim yuvaları Canik'in eğitimde çıtasını yükseltti. Canik'e yeni özel ve devlet üniversiteleri kazandıracağız. Geleceğe sağlam gitmek istiyorsak eğitim şart. Bahçeşehir Koleji de eğitimde kaliteyi yükseltmiştir" dedi.

Başkan Genç'in eğitime önem vermesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Bahçeşehir Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Murat Yalçın da Canik'in son yıllarda büyük gelişme gösterdiğini ve bunda Başkan Osman Genç'in büyük katkısının olduğunu belirtti. Başkan Osman Genç ve Bahçeşehir Koleji Okul Aile Birliği yönetimi, eğitim alanında yapılabilecek çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Yorumlar (0)