banner1365

banner1345

Bakan Soylu: PKK terörist sayısı tarihinin en düşük seviyesinde (1)

banner1357

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle ciddi bir şekilde mücadele edildiğini söyleyerek, "PKK terörist sayısı tarihinin en düşük seviyesinde, DHKP-C ve MKP kırsaldan tamamen silindi, FETÖ'nün bütün haberleşme ağları, ByLock'tan...

GÜNDEM 19.12.2018, 11:43
Bakan Soylu: PKK terörist sayısı tarihinin en düşük seviyesinde (1)
banner1353

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle ciddi bir şekilde mücadele edildiğini söyleyerek, "PKK terörist sayısı tarihinin en düşük seviyesinde, DHKP-C ve MKP kırsaldan tamamen silindi, FETÖ'nün bütün haberleşme ağları, ByLock'tan ankesörlü telefon sistemlerine kadar hepsi çökertildi" dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki otelde düzenlenen 'Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme ve Analiz Çalıştayı'na katıldı. Programda konuşan Bakan Soylu, "Türkiye FETÖ, DEAŞ, PKK/PYD ve DHKP-C ile eşzamanlı olarak mücadele etmektedir. Bunlar içinde dışarıdan destek almayan bir tane bile örgüt yoktur. Anlatmaya çalıştığım bütün küresel terör ağlarında, bizim uğraştığımız örgütlerin parçaları vardır. Dünya eğer bu işi bitirmek istiyorsa, ağın sadece bir yerine, Ortadoğu'ya değil, ağın tamamına bakmalıdır" dedi. 
'PKK TERÖRİST SAYISI TARİHİNİN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE'
Bakan Soylu, terör örgütlerine karşı yürütülen mücadeleyle ilgili ise şöyle dedi:
"Tüm kolluk birimlerimizin ortak operasyonlarından, İHA ve SİHA operasyonlarına kadar her kapasiteyi kullanıyoruz. Ve ciddi başarı elde ediyoruz. Örgüte katılım tarihinin en düşük seviyesinde, PKK terörist sayısı tarihinin en düşük seviyesinde; DHKP-C ve MKP kırsaldan tamamen silindi, FETÖ'nün bütün haberleşme ağları, ByLock'tan ankesörlü telefon sistemlerine kadar hepsi çökertildi. Geçen yıl toplam 697 terör eylemini oluşmadan engellemiştik, bu yıl 347. Kimsenin görmezden gelemeyeceği büyük bir mücadele ve elde edilen ciddi bir başarı vardır. Yöneticisinden sahada operasyon yapan elemanlarımıza, istihbarat birimlerimize kadar bütün arkadaşlarımın bu başarıda büyük payı, alın teri, canı, kanı vardır. "

 

Görüntü dökümü

-Soylu'nun açıklaması

-Detaylar 

HAM GÖRÜNTÜLER AŞAĞIDAKİ FTP ADRESİMİZDEN ALINABİLİR 

ftp://178.211.55.238 
kullanıcı: dhaabone
şifre: dha
Haber-Kamera: Gökhan CEYLAN-Muhammet BAYRAM/ANKARA, ()

Yorumlar (0)
18°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:48
Öğle 12:24
İkindi 15:21
Akşam 17:51
Yatsı 19:11