banner1320

Vatandaşı yanıltana ceza!

Ticaret Bakanlığı yetkili olmadığı halde kendini yetkili servis gibi tanıtanlara 341 bin 921 liraya kadar idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

Vatandaşı yanıltana ceza!
banner1314

Ticaret Bakanlığınca, yetkili servis olmadığı halde  reklamlarında kendini yetkili servis gibi tanıtan firmalara Reklam Kurulu tarafından kapsamlı inceleme yapıldığı ve tespit edilmeleri durumda  8 bin 546 lira ile 341 bin 921 lira arasında idari para cezası uygulanabileceği belirtildi.


Ticaret Bakanlığınca, yetkili servis olmadığı halde reklamlarında kendini yetkili servis gibi tanıttığı tespit edilen ya da haksız ticari uygulamada bulunan firmalar hakkında Reklam Kurulu tarafından kapsamlı inceleme yapıldığı ve yanıltıcı tanıtım yapanlar hakkında 8 bin 546 lira ile 341 bin 921 lira arasında idari para cezası uygulanabileceği bildirildi.

Baknalıktan yapılan resmi açıklaması şu şekilde; 
"Yetkili servis olmadığı halde reklamlarında kendini yetkili servis gibi tanıttığı tespit edilen ya da haksız ticari uygulamada bulunan firmalar hakkında Reklam Kurulu tarafından kapsamlı inceleme yapılmaktadır. Bu çerçevede yanıltıcı tanıtım yapanlar hakkında 8 bin 546 lira ile 341 bin 921 lira arasında idari para cezası uygulanabilecektir. Tüketicilerin, ürünün kullanım, bakım ve onarımına ilişkin bilgiler ile yedek parça malzemelerini temin edebilecekleri yerlerin unvan, adres, telefon numarası ve benzeri diğer iletişim bilgileri için tanıtma ve kullanma kılavuzlarından faydalanmaları veya firmaların varsa kurumsal internet sitelerini ziyaret etmeleri önem arz etmektedir."

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300