Hilas Otel

Çelik İnşaat

Soylu: Bayramda 85 bin Suriyeli geri döndü, 20 bininin orada kalacağını düşünüyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yaklaşık 331 bin Suriyelinin ülkelerine göre döndüğünü söyleyerek, "Bayramda da 85 bin kişi gitmişti. 20 bininin orada kalacağını düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Soylu: Bayramda 85 bin Suriyeli geri döndü, 20 bininin orada kalacağını düşünüyoruz
banner1314

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'un Güngören ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.

'TÜRKİYE'YE SURİYE'DEN GELENLER MİSAK'I MİLLİ SINIRLARI İÇİNDEN GELİYOR'

Düzensiz göçle dair politikalara da açıklık getiren Süleyman Soylu, "Geçen yıl 28 bin Afgan yurt dışına göndermiştik düzensiz olarak yakalanan şu anda 23 bin sayısına geldik ilk beş ayın sonunda. Yaklaşık 331 bin Suriyeli kardeşimiz geri döndü. Bayramda da 85 bin kişi özellikle bu bayramda gitmişti. 20 bininin orada kalacağını düşünüyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, "Geçen yıl 28 bin Afgan yurt dışına göndermiştik. İlk 5 ayın sonunda 23 bin sayısına geldik. Yaklaşık 331 bin Suriyeli kardeşimiz geri döndü. Bayramda da 85 bin kişi gitmişti. 20 bininin orada kalacağını düşünüyoruz. Bu bizim bir politikamız, yaygınlaştırarak yaptığımız bir politikamız. Suriye’de güvenliğin olmadığı bölgeler çok. Türkiye’ye Suriye’den gelenler Misak’ı Milli Sınırları içinden geliyor. Bu bir şey ifade ediyor herhalde. Bu meselelerle çok karşı karşıya kalıyoruz. Suriye'de 2011'den bu yana şehit olanların sayısı 1 milyon. Orada büyük bir mücadelenin yürüdüğü ve bu mücadelenin büyük kayıplar verdirildiği ve şehit sayısının da çok fazla olduğunu paylaşmak isterim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300