Sokak hayvanlarını kesip yiyen caniye suçüstü!

Sokak hayvanlarını kesip yiyen Fatma Ç.'nin yine bir köpeği parçalamak üzereyken yakalandığı öğrenildi.

Sokak hayvanlarını kesip yiyen caniye suçüstü!
banner1314

İstanbul Tuzla’da iki yıldır sokak hayvanlarını kesip yiyen Fatma Ç.'nin önceki gün de bir sokak köpeğini kendine kurban seçtiği, ancak Fatma Ç.'nin sokak köpeğinin boğazına bıçak sapladığı sırada, hayvanın acı çığlıklarını duyan vatandaşların harekete geçtiği öğrenildi.

Yakalanacağını anlayınca kaçan Fatma Ç., Orhanlı Polis Karakolu ekibi tarafından gözaltına alındı. Kan kaybeden yaralı köpek ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde tedaviye alındı. Fatma Ç. ile birlikte vasisinin de gözaltına alındığı öğrenilirken, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda hakim karşısına çıkarılan saldırgan, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. 

HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Fatma Ç.’nin akıl sağlığı kontrollerinin yapılması kararıyla 21 günlüğüne hastaneye yatırılacağı bildirilirken, daha önce de kedi, köpek ve kaplumbağa gibi hayvanları katledip yiyen Fatma Ç., bir süredir Tuzla’da korku saçıyordu. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Fatma Ç.’yi sokaklarda elinde bıçakla ne yapacağı belli olmayan bir tehlike olarak niteledi. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) Başkanı Erman Paçalı da “Bu, 2016 yılından bu yana yaşanan kaçıncı olay bilmiyoruz ama onlarca vukuatı olduğunu biliyoruz. Sokakta, parkta, okulların bahçelerinde yakaladığı sokak hayvanlarını bıçağını çıkartıp doğramaya başlıyor. Yetkilileri defalarca uyardık” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300