banner1223

Samsun'da burun estetiği artık daha kolay

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Erdal Seren, burun estetiğinde kullanılan rinoplasti yöntemi hakkında bilgi verdi.

Samsun'da burun estetiği artık daha kolay
banner1250

KBB Uzmanı Doç. Dr. Erdal Seren,  burun için yapılan estetik operasyonlarında rinoplasti yöntemi ile hızlı iyileşme ve çok daha doğal bir burun yapısının elde edildiğini aktardı.

RİNOPLASTİ YÖNTEMİ NEDİR?
  
Burun estetiğinde rinoplasti yöntemi ile hızlı iyileşme ve çok daha doğal bir burun yapısı elde ettikleri sıklıkla bu yöntemş önerdiklerini vurgulayan Seren,  "Burnu yeniden şekillendirmek için uygulanan ameliyatlara rinoplasti denir. Kişilerin ihtiyacına göre çok farklı burun estetiği nedenleri vardır. Sadece şekil olarak veya görüntü olarak değil, fonksiyonel bir burun sağlamaktır. Her zaman küçük bir burun güzel bir burun değildir. Öncelikle burnun yüze göre iyi şekilde orantısı, iyi hesaplanması bunun hastayla iyi bir şekilde paylaşılması gerekmektedir. Burada hastanın talepleri değil, burnun yüze uyumu önemlidir ve burnun fonksiyonlarını yerine getirilmesi gerekmektedir. Yeni trend artık bizim fonksiyonel burun cerrahisi dediğimiz hem yüze uygunluk hem de işlevsel olarak burnun fonksiyonun yerine getirilmesi cerrahinin beraber yapılmasıdır. Aksi halde estetik yapıya sahip bir burun ameliyatı hastaya ilerde bir takım sorunlar çıkartabilir. Örneğin horlama, rahat nefes alamama gibi fonksiyonel sorunlara yol açmaktadır. Bu yüzden ikisinin de bir arada olduğu estetik ve işlevsel olarak burnun dengede olduğu cerrahi şu anda gündemimizdedir. Buna da rinoplasti işlevsel burun cerrahisi olarak adlandırabiliriz” açıklamasında bulundu.


DAHA HIZLI İYİLEŞME
Kapalı rinoplasti operasyonunun en büyük faydasının iz kalmaması ve iyileşme süresinin daha kısa olmasının altını çizen Dr. Erdal Seren, “Burnun iç dokusu (burun mukozası) üzerinden yürütülen cerrahi müdahalede burun kas ve bağ dokusuna müdahalede bulunulmayacağı için hızlı ödem atma, hızlı iyileşme ve çok daha doğal bir burun yapısı elde edilir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148