banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Sahur yapmak için kalkmışlardı...

Bursa'da yokuş aşağı seyrederken freni boşalan tuğla yüklü kamyonun evin duvarından içeri girdiği öğrenilirken, evde bulunan 6 vatandaşın sahur yapmak için ayakta olduğu esnada gerçekleşen kazada faciadan dönüldü.

GÜNCEL 08.05.2019, 08:31 08.05.2019, 08:36
745
Sahur yapmak için kalkmışlardı...

Olay, Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi Maltepe Mahallesi'nde gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, Manisa'dan yüklediği tuğlaları Bursa'ya getiren Fatih Demirel kontrolündeki 45 LJ 224 plakalı kamyonun, 3. Çoruh Sokak üzerinde yokuş aşağıya seyir halindeyken freni boşalırken, tonlarca ağırlığındaki kamyonun, sokak üzerinde bulunan bir evin bahçesine girerek yan yattığı görüldü.

Sürücü Demirel kabin içerisinde yaralandı. Kamyonun girdiği evde yaşayan 6 yabancı uyruklu vatandaşın sahur için hazırlık yaptığı esnada ayakta olmasından dolayı olası bir faciadan dönülürken, çarpmanın şiddetiyle sesi duyan mahalleli durumu polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

Komşuların kamyondan mazot kaçağı olmasından dolayı yaklaşamadığı kamyondan kendi imkanlarıyla çıkabilen sürücü Demirel, olay yerine intikal eden sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alınarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kamyonda mazot kaçağı olduğunu tespit eden ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken yola devrilen tuğlaların kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Fatih Demirel'in olay yerinde alınan ilk ifadesinde Manisa Turgutlu'dan yüklediği tuğlaları Bursa'ya getirdiği, navigasyon cihazının onu bu sokağa getirdiğini, yokuş aşağıya seyrederken kamyonun freninin boşaldığını ve evin duvarından içeriye girdiği öğrenildi.

"ÇOCUĞU YANIMA ALIP KAÇTIM"

Yaşadığı şoku anlatan Hasan Elhalid, "Evde otururken kamyonun sesini duydum. Sesi duyar duymaz çocuğu yanıma alıp hemen kaçtım ve kendimi dışarıya attım." ifadelerini kullandı.

Kaza esnasında sokak üzerinde bulunan ve kazayı gören Fethi Turgut'un, "Kamyon önce buradan yukarıya çıktı, adresi bulamamış galiba tekrar geri döndü. Geri döndüğü esnada freni boşaldı galiba çok hızlı bir şekilde duvara vurarak durabildi. Biz o korkuyu atlattıktan sonra kamyona koşarak sürücüye baktığımızda sürücüden ses geldiğini duyduk. Biz araca yaklaşamadığımız için şoför kendi imkanlarıyla kamyondan çıktı." ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)