Royal Halı, 23 Nisan’da dünya çocuklarını ağırlayacak

Royal Halı, TRT tarafından 1979 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürülen ve bu yıl Gaziantep’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek TRT 36. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne destek veriyor. TRT Çocuk Kanalı Koordinatörlüğü...

Royal Halı, 23 Nisan’da dünya çocuklarını ağırlayacak
banner1314
Royal Halı, TRT tarafından 1979 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürülen ve bu yıl Gaziantep’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek TRT 36. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne destek veriyor.

TRT Çocuk Kanalı Koordinatörlüğü tarafından organize edilecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri bu yıl Gaziantep’te yapılacak. Royal Halı’nın, 16-23 Nisan tarihlerinde Gaziantep Masal Parkı’nda yer alan standında Türk el sanatlarından ebru sanatını inovasyon çalışmaları sayesinde halıya uyarlamasıyla yapılan halılar tanıtılacak. Stantta ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen çocuklara kendi yaptıkları ebru halılar hediye edilecek.

43 ülkenin katılacağı bu büyük organizasyon, şenlik yürüyüşü ile başlayacak ve 23 Nisan akşamındaki gala gösterisiyle sona erecek. Şenlik boyunca tüm çocukları heyecanlandıracak etkinlikler gerçekleştirilecek. Çocukların gözdesi sanatçıların konserleri, tiyatro oyunları, film gösterimleri, sergiler, geziler ve piknikler yanı sıra içinde birçok sürpriz olacak ‘Çocuk Ülkesi’ de bu yıl Gaziantep’te kurulacak. Konuk çocuklar, şenlik boyunca kendi kültürlerini yansıtan gösteriler sunacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312