Hilas Otel

Çelik İnşaat

Oyun oynarken bulduğu kelepçe bileğinde kaldı

Antalya'da küçük çocuk oyun oynarken sokakta bulduğu kelepçeyi bileğine takınca kelepçenin kilitlendiği öğrenildi.

Oyun oynarken bulduğu kelepçe bileğinde kaldı
banner1314

Ali- Nilüfer Karagün çiftinin 12 yaşındaki 5. Sınıf öğrencisi Naciye Karagün, arkadaşlarıyla oynarken çalılık alanda metal kelepçe buldu.

NASIL DURDUĞUNU GÖRMEK İÇİN TAKMIŞ

Kelepçeyi eline alan 12 yaşındaki Karagün, kelepçeyle oynamaya başladı. Karagün, nasıl durduğunu görmek için kelepçeyi sol bileğine taktı ve kilitledi.  Bileğinden kelepçeyi çıkarmaya çalışan küçük kız başarılı olamadı.

Eve gelen Naciye Karagün, babasından yardım isterken, babası da çıkarmaya çalıştıkça kelepçe sıkıştı. Baba başarılı olamayınca çareyi 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmekte buldu. İhbarla eve polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sıkışan kelepçe itfaiyenin makası ile kesildi.

Yaklaşık 2 saat kolunda kelepçeyle takılı kalan 12 yaşındaki Karagün, büyük korku yaşadı. Polis ekipleri ise Karagün'e uyarılarda bulundu. Kelepçeye polis tarafından el konuldu. 

'BANA DERS OLDU'

 Naciye Karagün ise yaşadıklarını şu kelimelerle anlattı:

“Arkadaşlarımla kovalamaca oynuyorduk. Çalılıkların arkasında toprağa gömülü metal kelepçe buldum. Koluma taktım ve kilitlendi. Babam çıkarmaya çalıştıkça daha da sıkıştı. İtfaiye gelince makasla kesip açıldı. Bundan sonra bulduğum şeyleri koluma takmayacağım bana ders oldu.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308