Hilas Otel

Çelik İnşaat

Okul müdürüne soruşturma!

Ankara'nın Sincan ilçesindeki Akşemsettin İlkokulu Müdürü M.K.'nın kadın öğretmelere, topuklu ayakkabı giymelerinin dinen caiz olmadığını içeren bir metin verdiği ileri sürüldü.

Okul müdürüne soruşturma!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dersin ahengini bozacağı ve çalışanların dikkatini dağıtacağı gerekçesiyle öğretmenlere topuklu ayakkabı giymeyi yasakladığı öne sürülen ilkokul müdürü M.K. hakkında soruşturmanın başlatıldığını ve sürecin de devam ettiğini açıkladı.

Ankara'nın Sincan ilçesindeki Akşemsettin İlkokulu Müdürü M.K., öğretmenlere gönderdiği 10 Ocak 2019 tarihli 'Okul kararları' başlıklı yazıda, 'Tüm öğretmenlerimize; Okul içerisinde koridorda yürürken sınıflardan ve alt-üst katlardan duyulacak, dersin ahengini ve çalışanların dikkatini dağıtacak şekilde ses çıkarmadan yürünebilmesi hususunda gereğini önemle arz ederim' dedi. M.K.'nin, öğretmenlerin topuklu ayakkabı giymelerinin dinen caiz olmadığını içeren metni de kadınlara verdiği ileri sürüldü. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Valiliği'nce ilkokul müdürü M.K. hakkında soruşturma başlatıldığını belirterek, "Konuya ilişkin olarak inceleme ve soruşturma yapılmak üzere 22 Ocak 2019 tarihli valilik oluru ile maarif müfettişlerinin görevlendirildiği ve sürecin devam ettiği belirtilmektedir" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312