banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Muşlu minibüsçüler Kutlu Doğum için ücretsiz yolcu taşıdı

banner1357

Muş’ta, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle şehir içi dolmuşlar gün boyu ücretsiz yolcu taşıdı. Şehir-İstasyon ve Şehir-Çiftlik arası sefer yapan Gür Dolmuş Durağı ile Şehir-Şeker Fabrikası arasında sefer yapan Güneş Dolmuş Durağı’ndaki...

GÜNCEL 15.04.2014, 16:59
Muşlu minibüsçüler Kutlu Doğum için ücretsiz yolcu taşıdı
banner1353
banner1375
Muş’ta, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle şehir içi dolmuşlar gün boyu ücretsiz yolcu taşıdı. Şehir-İstasyon ve Şehir-Çiftlik arası sefer yapan Gür Dolmuş Durağı ile Şehir-Şeker Fabrikası arasında sefer yapan Güneş Dolmuş Durağı’ndaki araç sahipleri, Peygamber Efendimiz'in miladi doğum yıldönümü sebebiyle yolculardan taşıma ücreti almadı. Dolmuş sahipleri, tüm minibüsçüler olarak bir araya gelip böyle bir karar aldıklarını, bu uygulamanın kendilerine maddi değerle ölçülemeyecek kadar güzel bir manevi haz verdiğini ifade ederek, gelecek yıllarda da bu uygulamayı sürdüreceklerini söyledi. Sürekli olarak birbirleriyle yolcu kapma yarışında olan dolmuşçular, bedava yolcu uygulaması sebebiyle rekabetsiz bir gün geçirdi.
“BU GÜZELLİK BİZE HAZ VERİYOR”
Şehir-Çiftlik hattı arasında taşımacılık yapan Rezan Akman isimli dolmuş şoförü, hayır işlemek ve Peygamber Efendimiz'in Kutlu Doğumu'nu idrak etmek amacıyla alınan karara dolmuşçular olarak destek verdiklerini söyledi. Akman, “Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle geçmişte olduğu gibi bu sene de elimizden geldiği kadar destek vermeye çalıştık. Sabah başlattığımız bu uygulamayı akşama kadar sürdüreceğiz. Müslümanlar olarak efendimize layık olmak ve onun sünnetine yerine getirmek zorundayız. Bu zorunluluk bizlere büyük bir haz veriyor.” dedi.

“MÜFTÜ UZUN, MİNİBÜSÇÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ”

Muş İl Müftüsü Recep Uzun da, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bugüne özel ücretsiz yolcu taşıma hizmeti veren minibüs sahiplerine teşekkür etti. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri için kamu kurum ve kuruluşunun yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla da güzel iş birliği yaptıklarını ifade eden Müftü Uzun, “Tüm bunlar, Peygamber Efendimiz'in topluma dönük olan o güzel ahlakı bir nebze de olsa hatırlatılmak üzere yapılıyor. İnşallah bunun güzel bir neticesini almayı umut ediyoruz.” diye konuştu.
Yorumlar (0)