banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Kutudan çıkanlar şok etti!

banner1357

Çanakkale’nin Kuzey Ege’deki turizm cenneti Bozcaada’da bir kedi ile 2 yavrusu, kimliği henüz belirsiz kişi ya da kişiler tarafından küçük kolinin içine konuldu ve ölüme terk edildi.

GÜNCEL 16.06.2019, 19:54
Kutudan çıkanlar şok etti!
banner1353
banner1375

Bugün öğlen saatlerinde Bozcaada Kalesi arkasındaki otopark alanındaki çöp konteynerlerinin yanında gerçekleşti.

Ağzı kapalı bir kolinin içinden gelen kedi seslerini duyan bir kişinin, durumu zabıtaya bildirdiği öğrenildi. Hemen olay yerine gelen zabıtaların, gördükleri manzara karşısında şok yaşadığı belirtildi. Ağzı tel ile bağlanmış kolinin içinde anne kedi ve 2 yavrusunun olduğunu gören zabıtaların, gözlerine inanamadığı görüldü.

UZUN SÜRE AÇ KALMIŞLAR

Zabıtalar, Bozcaada Hayvan Hakları Çalışma Grubu üyesi Berna Yurdusev'e telefonla bilgi verdi. Yurdasev olay yerine gelerek, teli makasla keserek kolinin ağzını açarken, hem uzun süre havasız hem de aç kaldığı anlaşılan kedinin, önüne konan mamaları hızlıca yemeye başladığı görüldü. Bu durum kedinin uzun süredir aç kaldığını ve bu nedenle yavrularını emziremediğini gösterdi.

KORUMA ALTINA ALINDILAR

Bozcaada Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu üyesi Elif Dönmez, "Yaşadığımız bu manzara gerçekten bizi çok üzdü ve vicdanımızı sızlattı. Lütfen insanlar biraz empati yapsınlar. Hayvanların bu dünyada yaşadığını, nefes aldıklarını, kalplerinin attığını, karınlarının acıktığını, susadığını kabul etsinler. Bu dünya hepimiz için. Hiçbir canlıyı çöpe atamazsınız, buna hakkınız yok. Hele ki sıkıca bağlanmış bir koli ile yaşayan bir varlığı çöpün kenarına atmak büyük bir vicdan yoksunluğudur." dedi.

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40