banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Kırsalda yaşayan kadınlara eğitim uygulanacak

banner1357

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, yerelde cinsiyet duyarlı yayım hizmetlerinin geliştirileceğini belirterek ''Kadınların bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak, hem kendi güçlenmelerini hem de tarımsal,...

GÜNCEL 15.04.2014, 13:57
Kırsalda yaşayan kadınlara eğitim uygulanacak
banner1353
banner1375
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, yerelde cinsiyet duyarlı yayım hizmetlerinin geliştirileceğini belirterek ''Kadınların bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak, hem kendi güçlenmelerini hem de tarımsal, hayvansal üretimin verimliliğini artırmaya katkıda bulunacakları bir eğitim faaliyeti olarak yürütülecek.'' dedi.

''Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma için Toplumsal Cinsiyet Bakış Açısı ile Kırsaldaki Kadınların Sosyo- Ekonomik Yönden Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi'' Ankara Plaza Otel'de tanıtıldı.

Proje hakkında konuşan Pakdil ''İki yıllık bir proje. Yerelde cinsiyet duyarlı yayım hizmetlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, kadınların bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak, hem kendi güçlenmelerini hem de tarımsal, hayvansal üretimin verimliliğini artırmaya katkıda bulunacakları bir eğitim faaliyeti olarak yürütülecek. Bizde de seçilmiş proje illeri Antalya, Kars, Kastamonu. Kadınların ihtiyaçlarının farklı olması nedeniyle pilot illerde kadınların, ihtiyaçlarına yönelik eğitim stratejileri test etme olanakları bulunacak.'' şeklinde konuştu.

''HANIMLARI DİKKATE ALMAK ZORUNDASINIZ''

Pakdil sözlerini ''Gıda konusunda gelişme sağlamak istiyorsanız hanımları dikkate almak zorundasınız. Bunu yapmadığınız takdirde başarıya ulaşma şansınız çok olacaktır. Bakanlık olarak hanımları ihmal ettiğimiz zaman sektörü ihmal ettiğimizin farkındayız. Dolayısıyla yaptığımız eğitim çalışmalarında hanımlar bizim için önemlidir.'' diye tamamladı.

Proje, yayım uzmanlarının, kırsalda yaşayan kadınların öncelikli ihtiyaçlarına cevap verebilecek, talep odaklı programlar tasarlayabilmeleri için gerekli araç ve metodların geliştirilmesine öncelik verilecek. Proje, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Orta Asya Bölgesi (SEC), Sosyal Koruma bölümü(ESP), Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi(REU) ve Azerbaycan'ın ilgili kurumları arasında yürütülecek.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41