Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı köyün muhtarı konuştu!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırının yapıldığı Akkuzulu köyünün muhtarı Halil Kökmen açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı köyün muhtarı konuştu!
banner1314

Akkuzulu köyünün muhtarı Halil Kökmen, "Yaşanan olaydan utanç duyuyoruz. Genel Başkana köyümüz adına bir özür ziyaretinde bulunacağız" ifadelerini kullandı. Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu köyünün muhtarı olan Halil Kökmen, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıda bulunanlardan birisinin kendi köylüleri olduğunu belirtti.

GALEYANA GETİRDİLER

Halkın galeyana getirildiğini söyleyen muhtar Kökmen, "Çoğu bizim köylü değildi. Halk galeyana getirildi. Evden çıkarken Kılıçdaroğlu'na ben yardımcı oldum. Yoksa olay daha da büyüyecekti. Çubuk'tan, Akyurt'tan, Ankara'dan köye doğru yürüyüş başlamıştı" dedi.

Muhtar Halil Kökmen, "Köyümüzde yaşanan olaydan utanç duyuyoruz. Genel Başkana köyümüz adına bir özür ziyaretinde bulunacağız" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin sahibi Rahim Doruk ise cenaze namazı sonrası kalabalık bir grubun evine doğru geldiğini söyleyerek şunları belirtti:

"Türk İslam âdetinde misafiri kapıdan kovmak olmaz. Biz doğru olanı yaptık. İnsanlar bilmese de rabbim biliyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312