Hilas Otel

Çelik İnşaat

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı gözaltına alındı

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısını övdüğü iddiasıyla Antalya'da gözaltına alınan "Ekşi Sözlük" yazarı tutuklandı. 

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı gözaltına alındı
banner1311

Yeni Zelanda'daki cami katliamını övdüğü iddia edilen Ekşi Sözlük yazarı Antalya'nın Alanya ilçesinde gözaltına alındığı, zanlının, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yeni Zelanda'nın Christchurch  kentindeki Nur ve Linwood camilerine cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49  kişinin şehit olduğu terör saldırısını övdüğü öne sürülen "Ekşi Sözlük" yazarı  hakkında inceleme başlattı. İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince  yapılan çalışmada şüpheli A.A'nın Antalya'nın Alanya ilçesinde olduğu tespit  edildi.

EMNİYET AÇIKLAMA YAPTI  

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Yeni Zelanda'da cuma  namazı için toplanan Müslümanlara yönelik terör saldırısında 49 kişinin şehit  olduğu, onlarcasının yaralandığı anımsatıldı. Bazı ulusal basın yayın organları ve sosyal medyada  "mukemmeligindayanilmazhafifligi" rumuzlu kullanıcının paylaşımıyla ilgili  açıklama yapılmasına gerek duyulduğu bildirildi.

Söz konusu yazarın, Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan A.A.  olduğu ve ikamet ettiği adreste gözaltına alındığı belirtilen açıklamada,  zanlının çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada;

"Türk Polis Teşkilatı olarak bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret  ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleriyle  paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar  içindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu  gibi, bundan sonra da tavizsiz şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör  saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve  yaralılara acil şifalar diliyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312