banner1365

banner1345

'Karıma da aynısını yapıyorum' diyerek 17 öğrencisine...

banner1357

Ayşe Arman, Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde 2018 yılının en felaket cinsel istismar vakası diyerek bi yazı kaleme aldı. İlkokul 4. sınıf kız çocuklarına öğretemenleri tarafından yapıldığı iddia edilen cinsel istismarı anlattı.

GÜNCEL 09.01.2019, 10:14
banner1353

Ayşe Arman, Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde 2018 yılının en felaket cinsel istismar vakası diyerek bi yazı kaleme aldı. İlkokul 4. sınıf kız çocuklarına öğretemenleri tarafından yapıldığı iddia edilen cinsel istismarı anlattı. Canan Güllü ile olan söyleşisi ise şu şekilde:

17 çocuğa yöenlim istismar olayı nedir sorusuna Güllü,  "Bir ilkokulda, 4. sınıf kız çocuklarına öğretmenleri tarafından sınıfta yapıldığı iddia edilen cinsel istismar. 2018 yılının felaketi açıkçası! Başka kelime bulamıyorum tarif etmeye..." yanıtını verdi ve konuşmasına devam etti:
"Evet. Biz Kadın Dernekleri Federasyonu olarak çok uzun zamandır biliyorsunuz istismar konusunda çalışıyoruz. Pek çok vaka dinledik, ama böylesini ne gördük ne işittik. Arkadaşlarımla buluşup bu istismarın ayrıntılarını öğrenmeye başladığımızda şahsen ben kanımın beynime doğru çekildiğini, başımın alev aldığını hissettim. Sonlara doğru anlatan arkadaşımın ağladığını fark ettim. “Dur” dedim, çünkü derin bir nefes almam gerekiyordu, insana tansiyon ilacı aldıracak kadar vahim bir olay iddiasıyla karşı karşıyayız."

AİLELEER ŞİKAYETTE BULUNMUŞ 

Olayın nasıl ortaya çıktığını aktaran Güllü, "17 kız çocuğunun ailesi savcılığa başvuruyor. 50’li yaşlardaki erkek öğretmen, söz konusu okulda 2009-2010 yılından beri öğretmenlik yapıyor. İstismara maruz kaldığı iddia edilen çocuklar, birinci sınıftan itibaren okuttuğu çocuklar. 9-10 yaşlardaki çocukların cinsel deneyimi olamayacağı için ifadeleri ve tasvirleriyle durumun vahameti ortaya çıkmış. Aileler de şikâyette bulunmuş. Çocukların maruz kaldığı istismar akıl alır gibi değil!" ifadesinde bulundu.

KENDİ ORGANINI KIYAFET DIŞINA ÇIKARARAK

"Bu 17 kız öğrencinin bazılarına 3. sınıfın ilk gününden itibaren, bazılarının zamanını hatırlayamadığı tarihten itibaren istismarda bulunduğunu iddia ediliyor. Minicik çocuklar bunlar. Özel bölgelerine elbise üstü ve altından öğretmenler masasının altında dokunma, kendi organını kıyafet dışına çıkararak temas ettirmesi iddiaları var. Sadece temasla da kalmıyor! İş daha ileri boyutlara da taşınmış. Olan biteni ifade edebilmem mümkün değil. Anlatsam da yazamazsınız. Açıkça konuşulabilecek şeyler değil. Ben ki bu konuları “Bu ülkenin çocukları bu istismarları yaşamasın!” diye anlatan biriyim. Ama bu davada kelimelerimin tükendiği bir iddiayla karşı karşıyayız. “Nasıl olabilir böyle bir şey!” diye sorup duruyorum arkadaşlarıma. Son 10 yıldır bu kadar yoldan çıkmış, bu kadar gözü kara ve cinsellik tatminini küçük çocuklarda deneyen birini görmedik. Dahası denemesini yaparken, etraftan “Görünürüz”, “Yakalanırsam ceza alırım!” ya da “Çocuk bu, ya anlatırsa?” diye çekinmeyen bir pervasızlık ve gözü dönmüşlükle karşı karşıyayız! "

KARIMA DA AYNISINI YAPIYORUM

"Valla kelimelerin bittiği yerdeyiz! Düşünsenize, sınıfın cam olan kapısına afiş asılarak dışarıdan içerinin görünmesi engelleniyor. Öğretmen masasının etrafına yüksek boyutlu çiçeklerin olduğu saksılar yerleştirilmiş.

17 kız öğrenciyi öğretmen masasının etrafına toplayarak etten duvar oluşturmasıyla kendini garantiye alıyor... 

Aman Allah’ım!

Asıl korkunç olan, çocukların ve ailelerinin iddiasına göre bir çocuğumuzu taciz ederken, diğer kızların bu manzarayı görmesi. Çocukları tehdit ederek ve korkutarak, öte yandan da kendi eşiyle de bunları yaptıklarını söyleyerek baskı altına alması. “Sizi okuldan attırırım, size kimse inanmaz!” diyerek çocuk ruhlarında estirilen korku fırtınalarıyla uzunca bir dönem sürmesi. Tabii çocukların psikolojilerinin bozulmasına sebep oluyor! O çocuklardan birinin ailesine olayı anlatması ve ailenin öğrendikten sonra diğer ailelerle irtibat kurup korkmadan, “Aman kimse duymasın!” demeden yargıya gitmesiyle meydana çıkan ve yargıya intikal eden bir hadise...

Sanığın tutukluluk hali devam ediyor."

Yorumlar (0)
banner1363
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18