Kamuda zorunlu ve istisnai haller dışında fazla çalışma yaptırılmayacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan genelge yayımlayarak, kamuda belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmamasını istedi. Başbakan Recep Tayyip...

Kamuda zorunlu ve istisnai haller dışında fazla çalışma yaptırılmayacak
banner1314
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan genelge yayımlayarak, kamuda belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmamasını istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu personelinin fazla çalışmasıyla ilgili genelgesi Resmi Gazete'de genelge yayımlandı. Genelgede, "Kamu görevlilerine; belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmayacaktır. Fazla çalışma yaptırılmasının gerektiği zorunlu ve istisnai hallerde, fazladan çalışılan süreye ilişkin ücret, ilgili mevzuatı çerçevesinde ödenecektir." Denildi. Ayrıca ücret ödenememesi durumunda, her 8 saati için bir gün izin verilmesi, bu suretle verilecek iznin en çok 10 günlük kısmının yıllık izinle birleştirilebileceği ifade edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308