banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Hesabına fazla yatan altını geri iade etmek için savaş verdi!

banner1357

Aydın’da 27 yaşındaki bir kadın bankadaki altın hesabına fazladan havale edilen yaklaşık 1 kilogram altını geri iade edebilmek için uzun uğraşlar verdiği öğrenildi.

GÜNCEL 22.05.2019, 16:42
Hesabına fazla yatan altını geri iade etmek için savaş verdi!
banner1353
banner1375

Olay, Aydın’ın Efeler ilçesinde gerçekleşti. Aydın Efeler’de mimarlık yapan 27 yaşındaki Cemre Şahin Kazıcı'nın, bir katılım bankasında bulunan yaklaşık yarım kiloya yakın altını başka bir bankadaki altın hesabına havale ettirdiği, olaydan 2 gün sonra yeni açtırdığı altın hesabını kontrol eden Cemre Şahin Kazıcı'nın, hesabındaki altın miktarının bir kiloya yakın fazla olduğunu görünce hesap hareketlerini kontrol ettiği belirtildi. Genç kadın yaptığı kontrolde farklı bir bankada yeni açtırdığı altın hesabına daha önceki bankadaki hesabından günlük yaklaşık yarım kiloya yakın altın yatırıldığını gördü.

“BANKA GÖREVLİLERİ HERHANGİ BİR YANLIŞLIK YOK DEDİ"

 Cemre Şahin Kazıcı, görevlilere hesabına fazla altın yatırıldığını belirtip yanlışlığın düzeltilmesini istedi. Fakat banka görevlileri bizim işlemlerde herhangi bir yanlışlık yok deyip görüşmeyi bitirdi. Yaşadıkları karşısında şaşkına dönen genç kadının, bu defa altın hesabının bulunduğu bankaya gidip dilekçe vererek son iki günde hesabına yatırılan ve kendisine ait olmadığını belirttiği yaklaşık bir kilo altının gönderen bankaya iade edilmesini istediği öğrenildi.

“HAKKIM OLMAYAN HİÇBİR ŞEYİ İSTEMEM"

 27 yaşındaki Mimar Cemre Şahin Kazıcı, başına gelen olayı yaptıklarını duyan pek çok kişinin şaşırdığını söyleyerek vicdanen olması gereken ne ise onu yaptığını ifade etti. Olayı duyanların şakayla karışık kendisine “Sen ne yaptın!” diyenlerin olduğunu söyleyen Cemre Şahin Kazıcı, “Tasarruf için bir bankada altın hesabım vardı. Buradaki altınımı geçtiğimiz gün bir başka bankadaki altın hesabıma EFT yaptırdım. Ancak banka görevlisi bu uygulamayı günlük talimat şeklinde yapmış. Yani ilk gün kendime ait olan para gelmiş. Ondan sonraki günlerde her gün bu kadar altın benim yeni hesaba eski hesabımın bulunduğu bankadan yatırılmaya başlamış. İşin garip tarafı altını EFT yapan hesap sahibi de kayıtlarda kendim gözüküyorum. Hemen eski hesabımın olduğu bankayı aradım. Benim söylediklerimi dikkate bile almadılar. ‘Bir yanlışlık yok’ deyip kapattılar. Ondan sonra altının yatırıldığı bankaya dilekçe verip yatan altınları diğer bankaya geri gönderttim. Banka yetkililerine de dekontları WhatsAPP aracılığı ile gönderdim. Hakkım olmayan yaklaşık bir kilo altından kurtuldum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner1474
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Şubat 2020
İmsak 05:43
Güneş 07:08
Öğle 12:53
İkindi 15:55
Akşam 18:27
Yatsı 19:47