banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Hastanın eşi doktoru darp etti

4 Mart Tıp Bayramı öncesi Kırıkkale’de özel bir hastanenin polikliniğinde bir eczacının eşi tarafından darp edilen o doktor konuştu.

GÜNCEL 14.03.2019, 16:32 14.03.2019, 16:35
Hastanın eşi doktoru darp etti

Kırıkkale'de özel bir hastanede görev yapan, uzun dönem başhekimlik ve hastane genel sekreterliği görevlerinde de bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Öncel saldırıya uğradı. Kolunda ve omzunda cam kesikleri oluşan doktor saldırıya kendi muayene odasında uğradı. Bir eczacının eşi tarafından muayene odasında darp edildiği belirtilen Mehmet Öncel'in arbede esnasında poliklinik odasını da dağıtan saldırgan V.K., polis tarafından gözaltına alındı.

SAĞLIKTA ŞİDDET ARTIYOR

Muayene ettiği bir hastanın ilaçlarının eksik verilmesi üzerine eczaneyi aradığını ve ilaçların eksik verilmesi nedeniyle arbede çıktığını söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Öncel, "Hastamızın birinin ilaçlarının eksik verilmesi beyanı üzerine bize gelmesi üzerine bizde eczaneyi arayarak ilaçlar 3 kutu yazılmış neden eksik verildi konusunu sorduğumuzda şahıs biraz ters konuştu. Biz de kapattık telefonu. Daha sonra da öğleden sonra şahsın eşi olduğunu söyleyen birisi gelip poliklinikte bizi darp etti. Arbede esnasında camlar kırıldı. Sekreterim tramvaya uğradı. Hukuki süreci başlattık. Bundan sonrasını hukuki süreci takip edeceğiz. Kırılan camdan dolayı ellerimde kollarımda çizikler oluştu. Sol omzumda da hareket kısıtlılığı ve hassasiyet var. Üzücü bir olay. Ben 25 sene devlette hizmet ettim. Yaklaşık 35 senelik de meslekte hayatım var. İlk defa başıma gelen bir olay. Maalesef üzücü. Ama son yıllarda biliyorsunuz sağlıkta şiddet gündemde. Bu da başımıza mesleğimizin son demlerinde gelmesi daha bir üzücü bir hal aldı” dedi.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Sevinç Gelgeç 6 ay önce
Kusura bakmayınca beyaz kod çıkalı hasta ve hasta yakınlarına daha ters ve sorumsuz davranmaya başladınız artik doktorun hastasını beyaz kodla tehtid etme devri başladı.Sahsen başıma geldi . Doktor kapısını çalıp doktoru çağırmam onlari rahatsız etti ve azarladım.Geri cevap verdim diye beyaz kod yedik.Ama Allah büyük ve adildir.