banner1320

Hasta yakınları doktorun parmağını kırdı!

Hatay'da, hastanede yatan kadının yakınlarının kadın hastalıkları ve doğum uzmanını darp ettiği öğrenildi. Saldırıda doktorun bir parmağının kırıldığı belirtildi.

Hasta yakınları doktorun parmağını kırdı!
banner1314

Alınan bilgilere göre, Hatay Devlet Hastanesi'nde gece saatlerinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hidayet Yazar, bir hastanın yakınları tarafından darp edilirken, saldırıda Dr. Yazar'ın bir parmağının kırıldığı öğrenildi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan hasta yakınlarının daha sonra serbest bırakıldıkları belirtildi.

Hatay Tabipler Odası ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği yapılan saldırıyı kınadı. Şiddetin hiçbir zaman çözüm olmadığını belirten Başkan Haksöz, “Daha önce defalarca belirttiğimiz gibi sağlık sektöründeki aksaklıkların sorumlusu hekimler ve sağlık çalışanları değildir. Kaldı ki ortada bir anlaşmazlık varsa bile bunun çözümü asla ve asla şiddet uygulamak olmamalıdır. Toplumun hoşuna gitmeyen her olayda şiddete başvurduğunu ne yazık ki sıklıkla gözlemliyoruz. Toplumda gerginliğin azaltılması, söylemlerden barış ve hoşgörü dilinin kullanılması şiddeti anlatabilecek uygulamalardır. Bunun yani sıra yazılı ve görsel basında hekimler ve sağlık çalışanlarını rencide eden, küçük düşürücü ve şiddet e özendiren yayınlara da son verilmelidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300