banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Görür görmez telefona sarıldılar!

banner1357

Dünyanın tek göç eden bozayılarının yaşadığı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kent merkezine inen bozayı yavruları dikkatleri üstüne çekiyor.

GÜNCEL 08.05.2019, 10:58
Görür görmez telefona sarıldılar!
banner1353
banner1375

İftar saatine yakın İnönü Mahallesi'ne gelen bir bozayı yavrusu, çöp konteynerlerinde karnını doyurmaya çalışırken, bunu gören vatandaşlar cep telefonlarıyla bozayı yavrusuyla öz çekim yapt ve fotoğrafını çekti. Bazı vatandaşların da evlerinin balkonundan fotoğraf ve video çekimi yaptığı görüldü.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Kars Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerini arayarak ayı yavrusunun bölgeden uzaklaştırmasını isterken, yavrunun yanına çok yaklaşmamaları için vatandaşları da uyardığı görüldü.

Vatandaşlardan Nurettin İstik, ayıların gündüz saatlerinde ilçe merkezine geldiklerini belirterek, "Şu anda ayı İnönü Mahallesi Ortaokul Caddesi'nde çöp yiyor, inanılır gibi değil." ifadelerini kullandı. Çocuklar da ilk defa bozayı gördüklerini söyledi. Karnını doyuran bozayı yavrusunun daha sonra mahallenin yakınındaki ormanlık alana gittiği belirtildi.

Yorumlar (0)